UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

care ne mananca zilele
paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Dec 12, 2017 10:03 pm

Hai cacacioaselor sa ne intalnim o data sa vedeti voi cat de inofensiv sunt eu. Niciodata n-am lasat si nu voi lasa capul in jos in fata nedreptatii suferite doar pentru ca celalt are o functie superioara. Rahata asta de ciuculete de ce n-a ramas in strainatate ca radioloaga, ci s-a intors inapoi? Macar zdreantapadurii s-a carat afara si a ramas pe acolo, idem cealalta sclava occidentala.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Dec 12, 2017 10:06 pm

http://adevarul.ro/educatie/universitar ... index.html „Nu cred că este vorba de creşterea interesului pentru medicină în România, ci de posibilitatea de a practica afară. Aici au un salariu de început de 200 de euro, pe când în străinătate merg pentru o remuneraţie cuprinsă între 1.500 şi 2.500 de euro", spune rectorul.
De asta au dat astia la medicina, nu pentru ca le pasa de altii, ca sunt ei altruisti sau mai stiu eu ce, ci pentru a se cara afara. Sa stea dracu acolo unde sunt si lase ciocul mic la mine.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Tue Dec 12, 2017 10:07 pm

Doamneeee nici nu stiu cum sa mai reactionez cand citesc topicul asta. mai stam mult pe el?
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Dec 12, 2017 10:10 pm

Si parca andy gavrilescu se carase de pe acest topic, ce tot comenteaza si asta, n-are destui pacienti la cabinet sau care e spilul? Stai bai nene la tine acolo in Craiova ta si du-te si comenteaza pe alte topicuri nu aici.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Tue Dec 12, 2017 10:11 pm

pai si tu cum mai faci vizualizari?
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Dec 12, 2017 10:15 pm

andy gavrilescu wrote:pai si tu cum mai faci vizualizari?

Lasa ca citesc si altii forumul, eu il citeam prin 2010-2011 si de abia anul asta am postat. De un protest impotriva UMF-ului vorbisem de anul trecut cu unii sa discute cu colegii lor de an, de camin etc. Stiti care au fost studentii aia? Ala cu casca lipita de ureche si celalat care trecuse la militari de la civili ca sa nu plateasca taxa care au inceput sa rada de mine. I-am trimis la plimbare pronto dupa faza asta, de bagatori in seama n-am nevoie, ci de oameni dispusi sa actioneze in lumea reala.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Dec 12, 2017 10:18 pm

Anul trecut discutasem cu alti fosti colegi pentru o actiune, multi au zis ca n-au timp, ca sunt ocupati etc. N-am insistat, dar in momentul in care victima e infierata de niste nimeni devin dur si nemilos.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Dec 12, 2017 10:25 pm

Hai sa va spun o poveste. Se face ca un copil se intorcea de la scoala, era langa altii copii mergand linistit. La un moment dat un alt copil mai mare vine langa protagonist si il manjeste pe fata cu un mar mancat partial (fara coaja) tarat prin tarana. Copilul manjit il alearga pe agresor, il prinde, il tintuieste de un perete, ii baga mana stanga in gat si cealalta o are facuta pumn, el isi fereste privirea de privirea copilului agresat." De ce m-ai murdarit? Te-am confundat." Din fericire pentru agresor, iese o tanti dintr-un magazin si ii spune copilului sa ii dea drumul agresorului. I se da drumul si acesta o rupe la fuga. Cel manjit se intoarce acasa si se spala pe fata. Va las sa ghiciti cine era protagonistul acestei mici povesti.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Dec 12, 2017 10:30 pm

Hai ca se gaseste acum andy gavrilescu sa spuna ca copilul manjit a facut ceva sau cele trei proaste ca de fapt el e de vina ca a fost manjit, de fapt ar trebui sa-i multumeasca agresorului sau sa nu ia atitudine deloc in fata agresiunii ca ala sa faca la fel sau mai rau data viitoare.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Dec 12, 2017 10:41 pm

https://dexonline.ro/definitie/represalii reprezalii n. pl. stricăciuni făcute inamicului ca răsbunare pentru pagube cauzate de dânsul (= fr. représailles)

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Dec 12, 2017 10:58 pm

viewtopic.php?f=1&t=8311 Luati si cititi ce gandeau alti colegi. Unde or fi oameni ca cei din acest topic si altele, chiar toti au murit sau au parasit forumul lasandu-l pe mana smardoaicelor si altora?

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Dec 12, 2017 11:05 pm

http://www.florianpopa.ro/ Doctor Honoris Causa (7 ori)
Universitatea de Medicina si Farmacie “N. TESTEMITEANU” – Chisinau (2005);
Universitatea de Medicina si Farmacie “Gr. T. POPA” – Iasi (2005);
Universitatea “LUCIAN BLAGA” – Sibiu (2005);
Universitatea “OVIDIUS” – Constanta (2006);
Universitatea de Medicine si Farmacie – Craiova (2006);
Universitatea din Palermo – Palermo (2009);
Universitatea de Medicina si Farmacie “DUNAREA DE JOS” – Galati (2010)

Numai universitati de prestigiu international. Universitatile anonime gen Harvard, Oxford, Darmouth, Sorbonna etc. n-au vrut sa-l premieze pe domnul din invidie, rautate etc., dar lasa ca s-au gasit cele 7 sa-i dea titlul. Din ce auzisem eu titlurile astea nu se dau ele chiar asa gratis, exista o tranzactie si pe acolo.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Dec 12, 2017 11:08 pm

Ia sa spuna ciuciulete motivatia alegerii profesiei de doctor. Daca nu stie ea sau altcineva va voi spune eu care este si nu va voi baga placa cu altruismul sau alte povesti.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Dec 12, 2017 11:13 pm


User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Tue Dec 12, 2017 11:23 pm

banii, copilule agresat!
e o meserie ca oricare alta, muncim ca sa castigam niste bani pt a supravietui si pe langa asta si pt diverse placeri ale vietii in functie de cat talent avem la job. nu-mi spune ca tu nu ai face-o pt bani. unii mai vor si prestigiu si respect si mai multi bani si atunci se strofoaca mai mult. eu sunt doar la nivelul cu "pt a supravietui" dar nu-i blamezz pt colegii care si-au dorit mai mult si i-a dus mai mult capul si au plecat din tara. nu mai fi hater! nu mai fi un copil razbunator

fa si tu facultatea in alt oras, unde nu te cunoaste nimeni, ia-o de la zero.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Dec 12, 2017 11:40 pm

andy gavrilescu wrote:banii, copilule agresat!
e o meserie ca oricare alta, muncim ca sa castigam niste bani pt a supravietui si pe langa asta si pt diverse placeri ale vietii in functie de cat talent avem la job. nu-mi spune ca tu nu ai face-o pt bani. unii mai vor si prestigiu si respect si mai multi bani si atunci se strofoaca mai mult. eu sunt doar la nivelul cu "pt a supravietui" dar nu-i blamezz pt colegii care si-au dorit mai mult si i-a dus mai mult capul si au plecat din tara. nu mai fi hater! nu mai fi un copil razbunator

fa si tu facultatea in alt oras, unde nu te cunoaste nimeni, ia-o de la zero.

Banii conteaza, dar nu sunt totul. De ce n-au ramas in tara sa lupte impotriva sistemului corupt ? Au vazut ca nu e pentru ei actuala stare a lucrurilor si au taiat-o afara. De inteles ca au ales solutia individuala ca doar toti avem o viata, dar de ce simt nevoia sa sara la gatul celor care se iau de gat cu sistemul. Sa stii ca romanii au ajuns sa regrete comunismul si pe nea Nicu, desi vremurile alea nu erau idilice, dar comparand ce au trait atunci si acum ei prefera ce a fost inainte de 1989. https://www.youtube.com/watch?v=ghPuDBrGg0I Urmareste si tu filmul asta si spune-mi ce ai inteles.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Tue Dec 12, 2017 11:48 pm

Andy wrote:eu sunt doar la nivelul cu "pt a supravietui"

da, tu lupti pentru supravietuire alaturi de copiii romani care mor de foame cu tabletele in mana si de saracii care se imbulzesc se cumpere la Black Friday

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Tue Dec 12, 2017 11:56 pm

dar de ce simt nevoia sa sara la gatul celor care se iau de gat cu sistemul.

Nu simte nimeni nevoia asta. Lumea a sarit pe tine pt ca ai inceput sa jignesti ca nesimtitul din senin, nu pt ca te iei de gat cu sistemul.
Daca vii aici si incepi sa iei lumea la rost ca un nesimtit plin de pretentii si basini, asteapta-te sa fii huiduit, nu aplaudat, indiferent daca esti de partea sistemului sau impotriva lui.
Problema nu e cu cauza pe care-o reprezinti, problema e cu tine.

In fine, in afara de holiday jomil care e unicul care s-a grabit sa te asigure, cu obiectivitatea-i proverbiala, ca problema NU e la tine, ci la noi care suntem frustrati si care va ramane intotdeauna in memoria forumului pt asta.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Dec 13, 2017 12:07 am

De ce sa nu fie lumea luata la rost? Daca ei au vazut ca maniera lor de a proceda a mers cu generatiile anterioare, cu cele care au urmat au devenit si mai nenorociti. In momentul in care mi se spune hai sictir, tata o are mai mare, ca sunt lepra, ca aia au fost indreptatiti sa ma dea afara, ca li se scrie celor din UMF o scrisoare de multumire ca m-au dat afara etc. devin violent si ripostez dur.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Wed Dec 13, 2017 12:22 am

Stiu ca intelegi mai greu, insa iti explicam ca tu ai inceput sa iei lumea la rost inainte sa ti se zica toate astea. Si ca de-aia ai primit sictirurile (cel putin cele initiale), n-au venit din senin si nici pt ca te lupti cu sistemul.
Deci nu mai incerca sa modifici adevarul si nici sa te victimizezi, ca aici nu-i povestesti lu' mamica cum ti-a facut buba copilul cel rau la locul de joaca.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Dec 13, 2017 12:34 am

"hai sictir
esti ca cersetorii care incep sa blesteme cand n-au primit de pomana" "Bai jena, vrei sa iesim sa protestam pentru kru tau, deci da, ceri de pomana. Si, ca toti cersetorii, scuipi cand nu obtii ce voiai." "hai sictir Si ca fapt divers, ma doare-n kr cate specialitati medicale are taica-tu, taica-miu o are mai mare." "Ce-am inteles eu pana acum:
O poama de student restantier s-a ofticat ca fartatii au rezolvat problema pe cai necuvenite, asa ca, dupa ce a actionat intr-un prim pas pe cai juridice ajutat de expertiza mamicii, incearca acum sa mobilizeze restul colegilor sa se ridice impotriva coruptilor de la UMF care profita de pe urma restantierilor.
Un demers de altfel nobil si de aplaudat, daca in acest proces studentul n-ar fi uitat de fapt contextul in care a ajuns sa aiba aceste probleme (faptul ca e o lepra) si nu s-ar fi urcat pe un piedestal de moralitate si civism de unde gaseste potrivit sa ne scuipe seminte in cap."
"frate, ce lenti sunteti de-abia dupa 4 pagini te-ai prins ca-i caz de nino, nino?" "Ma cheama Alina, acum esti multumit?
sa reluam cronologia pentru cei pe care ne-a durut in qur de problemaa lui paulica
AD 2013
Paulica se trezeste si dupa ce serveste micul dejun facut de mami se gandeste cum sa procedeze cu viata lui. s-ar face avocat sau de ce nu, poate chiar procuror (are o sete de dreptate neobisnuita, cu mult mai mare fata de ceilalti copii de la bloc). problema e ca trebuie sa inveti mult si e o mafie ca sa intri in barou, e complicat. jurist ca mami iar ar fi o idee dar nu prea se castiga bine. plus ca juristii sunt un fel de mefisti ai avocatilor, aia care nu prins nimic nicaieri. mda. ia stai asa. mefist nu, dar medic? MEDIC! asta e. paulica decida sa se faca medic. o anunta pe mami care e foarte bucuroasa si ii promite ca o sa il sustina. (cu conditia sa faca 4 specializari medicale, nu ca ca lepra de tac'su care facuse doar 3)
AD 2014 Paulica se duce si da examen la "uzina de medici" (aia de la eroilor, cum de duci spre academia militara undeva pe dreapta. e si monumentul artileristului acolo, daca stiti). dificultatea examenului cumulat cu faptul ca 3 sferturi intra la medicina pe pile fac ca paulica sa nu fie admis. Un invingator nu pierde niciodata asa ca paulica activeaza planul de rezerva si se inscrie la chimie. Dupa o analiza cost-beneficiu (facuta impreuna cu mami) decide sa se inscrie la chimie la taxa (penntru ca anul urmator sa incerce din nou cu medicina)
AD 2015 Paulica pica din nou la medicina (examenul de admitere a fost cam in aceeasi perioada cu restantele la chimie si a mai fost si bolnav cand era mic)
AD 2016 Paulica este admis la medicina. familia sarbatoreste, paulica priveste increzator spre viitor.
AD 2016, iarna. paulica pica primele examene. pe paulica nu asta il enerveaza ci faptul ca ceilalti colegi le trec. se instraineaza si isi repeta in cap ce a citit el la un moment dat nu mai stie unde "nu ma oftic ca m-a batut, dar de ce m-a injurat?"
AD 2017 paulica incepe sa adune informatii despre profii spagari de prin umf. colegii il evita (ba chiar unii mai tupeisti il iau si la misto. un nesimtit i-a zis chiar ca "inveti, nu'nveti, vremea facultatii trece". paulica se gandeste sa il dea in judecata dar nu se hotaraste daca sa il incadreze la calomnie sau la lezarea demnitatii. se sfatuieste cu mami si decid amandoi sa il ierte. paulica gaseste niste siteuri care sunt o comoara informationala. pe adevaruridespredaci.blogspot.com afla ca leon zagrean a fost dat afara din umf si reprimit, pe secreteleocultealemasoneriei.ro e trecut mercurialul spagii din umf iar pe tinerinationalistidinbercenisidrumultaberei.wordpress.com este o lista cu indemnuri la lupta. paulica se simte bine. sunt oameni care gandesc ca el. intre timp, alti oameni constata ca paulica e mai lepra decat prevede regulamentul de ordine interioara al umf si ii dau un shut un qur il exmatriculeaza. paulica se sfatuieste cu mami care ii da 115 lei sa dea in judecata umf-ul.
AD 2017 august. paulica plateste 100 de lei cheltuieli de judecata si de restul isi cumpara o saorma mica la lipie. nimereste imedul si isi scrie povestea. a terminat saorma, priveste in gol si se gandeste.
oare aia nu dadeau si o cola gratuita cand luai o saorma?"

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Dec 13, 2017 12:36 am

Smardoaicele fac acum pe victimele, dupa ce te provoaca lichelele.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Wed Dec 13, 2017 12:40 am

eu doar iti explicam ca ti-ai luat-o pt ca esti prost si nesimtit, singura victima la faza asta esti tu

si nu pt ca ti-ai luat-o

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Dec 13, 2017 12:57 am

Tata o are mai mare dupa cum spunea o smardoaica.O are probabil si rezultatul e o smardoaica neam prost din https://ro.wikipedia.org/wiki/****,_Croa%C8%9Bia stramba si lunga. Asta e jignire de la tata. Si mai avea el una cand se referea la un anume tip de femei carora le spunea fu ta tu ri. Provocati-ma in continuare si incep sa trec la injuraturile tip rap.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Dec 13, 2017 12:58 am

Daca unii insista pentru mai mult de o flegma intre ochi vor primi mult mai mult decat atat. Ma voi asigura de asta si eu imi tin promisiunile in general.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Wed Dec 13, 2017 1:17 am

inseamna ca nu le-ai promis alor tai ca ajungi medic

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Chingachgook » Wed Dec 13, 2017 10:44 am

paulstr10 wrote:Hai cacacioaselor sa ne intalnim o data sa vedeti voi cat de inofensiv sunt eu


cand iei salariul sa ma scoti la un starbax?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Chingachgook » Wed Dec 13, 2017 11:03 am

paulstr10 wrote:Hai sa va spun o poveste. Se face ca un copil se intorcea de la scoala, era langa altii copii mergand linistit. La un moment dat un alt copil mai mare vine langa protagonist si il manjeste pe fata cu un mar mancat partial (fara coaja) tarat prin tarana. Copilul manjit il alearga pe agresor, il prinde, il tintuieste de un perete, ii baga mana stanga in gat si cealalta o are facuta pumn, el isi fereste privirea de privirea copilului agresat." De ce m-ai murdarit? Te-am confundat." Din fericire pentru agresor, iese o tanti dintr-un magazin si ii spune copilului sa ii dea drumul agresorului. I se da drumul si acesta o rupe la fuga. Cel manjit se intoarce acasa si se spala pe fata. Va las sa ghiciti cine era protagonistul acestei mici povesti.


macar ti-ai cerut scuze ca l-ai confundat?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
livviu1992
senior
senior
Posts: 421
Joined: Sun Apr 29, 2012 7:25 am
Location: Titu

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby livviu1992 » Wed Dec 13, 2017 5:52 pm

paulstr10 serios, nu prea e ok ca te enervezi asa. Deci pe bune gandeste-te cum ar fi chiar sa faci protest, sa auda lumea de tine si pe urma sa gaseasca cineva cum ameninti pe aici. Nu ar fi ok. La fel si cu procesul, daca cauta avocatii alorlalti si gaseste pe aici? :((((( Eu stiu ca pe internet e cu multa mizerie, desi eu nu fac niciodata chiar asa de urat , dar cred ca trebuie sa ne si controlam putin.

Muma a pus poza de la Titu! Pacat ca nu cred ca chiar a fost.
As vrea s-auzi ce nu auzi, cand iti vorbesc
Sa simti ce nu simti, cand te iubesc

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Wed Dec 13, 2017 6:06 pm

nu, eu am baia in casa

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Dec 13, 2017 10:17 pm

livviu1992 wrote:paulstr10 serios, nu prea e ok ca te enervezi asa. Deci pe bune gandeste-te cum ar fi chiar sa faci protest, sa auda lumea de tine si pe urma sa gaseasca cineva cum ameninti pe aici. Nu ar fi ok. La fel si cu procesul, daca cauta avocatii alorlalti si gaseste pe aici? :((((( Eu stiu ca pe internet e cu multa mizerie, desi eu nu fac niciodata chiar asa de urat , dar cred ca trebuie sa ne si controlam putin.
Muma a pus poza de la Titu! Pacat ca nu cred ca chiar a fost.

Li s-a spus sa cante la alta masa, au continuat sa ma provoace. Sa caute avocatii altora chiar ii invit. Amenintarile n-au venit ele gratuit. Jegoasa de ciuciulete l-a facut pe tata lepra, de mama a insinuat ca ar fi proasta ca e doar jurista desi a avut mai multe functii juridice de-a lungul timpului. Zdreantapadurii m-a facut lepra si sictirit de nu stiu cate ori, ailalta la fel. Are si toleranta mea o limita.Cat despre partea cu protestul, davilienii sunt niste panarame de oameni in majoritatea lor in comparatie cu ceilalti umf-isti din tara si studenti, m-am convins de asta. Lasi, egoisti, partizani cu coruptii etc. astia sunt studentii si absolventii de UMF Bucuresti. Daca eram in Cluj sau Targu Mures as fi gasit cativa studenti care sa participe la protest pana acum, nu ca aici sa fiu infierat de niste lichele. S-a mai cerut interventia moderatorilor, nu a raspuns nimeni asa ca pardon ca incep sa arunc si eu raspund cu aceiasi moneda in fata unor golance.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Wed Dec 13, 2017 10:47 pm

nu te-am facut eu lepra, doar am constatat un fapt bazat pe argumente si dovezi obiective

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Dec 13, 2017 10:54 pm

viewtopic.php?f=1&t=3256 Postb y Chingachgook » Wed Dec 14, 2005 12:14 am "pe mine ma nemultumeste secretara aia de la decanat. nu se poate face nimic cu ea?" Pai normal alinuta asteapta sa-i rezolve altii problemele. Asta e mentalitatea majoritatii romanilor sa le rezolve altul problema nu sa puna mana si ei sa faca ceva. Imi aduc aminte cand au fost inundatii acum cativa ani, iar unii sinistrati stateau la birt si se relaxau in timp ce altii le scoteau apa din case. Si se mai mira unii de ce nu-ti place sa ai de-a face cu ceilalti conationali. Strainii nu sunt asa jegosi ca romanasii. Unui strain daca ii faci un bine isi aduce aminte de asta si cauta sa se revanseze fata de tine cand ii ceri sau vede ca ai avea nevoie de ajutor in vreo problema. Majoritatii romanilor daca le faci un bine dezinteresat considera ca ti-au facut ei un favor ca s-au lasat ajutati de tine, desi nu erai obligat. Putini sunt cei recunoscatori pentru binele facut, majoritatea sunt niste nerecunoscatori. Lumea s-a jigodit, asta e.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Dec 13, 2017 10:57 pm

Poate face o vizita in Romania tutapadurii acum de sarbatori. O astept la Ceas sa ma faca lepra in fata daca are curaj.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Wed Dec 13, 2017 10:57 pm

Pai normal alinuta asteapta sa-i rezolve altii problemele. Asta e mentalitatea majoritatii romanilor sa le rezolve altul problema nu sa puna mana si ei sa faca ceva.

tu doar dai din gura fara sa rezolvi nimic

sa ma astepti pe mine la Ceas ca sa-mi dai binete asa cum te tot lauzi de cateva pagini incoace, n-ar rezolva problemele UMF-ului, ci frustrarile tale (pe moment, ca n-o sa fiu ultima persoana care o sa faca misto de tine, la cum te prezinti)

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Dec 13, 2017 11:02 pm

viewtopic.php?f=3&t=19791 "MumaPadurii » Mon Jan 23, 2017 3:14 pm
Nu, eu merg sa fac turism sponsorizata de firmele de medicamente cu care lucreaza sotul. Sau cu care lucrez eu, de ce nu, deunazi am fost la o serata dansanta in Las Palmas, platita de o firma de medicamente de la care ii oblig pe pacienti sa cumpere, desi au dreptul sa obtina medicamentul gratuit prin intermediul statului." "Da, toti jecmanim pacientii pentru comisioane sau ca sa facem turism. Ce naiba s-or fi trezit astia sa se ia de Burnei?
Si ia stai asa, nu se practica oricum plagiatul la lucrarea de doctorat pe scara larga? Ce-aveti, mai, cu Ponta?" Cine imi tine mie lectii de obiectivitate si etica profesionala. Clar sunt o lepra in mintea unora. "In mintea stramba si lucrul drept se stramba" - parintele Arsenie BOCA Cat adevar in spusele astea, facand abstractie de cine a spus asta, ca poate se gasesc unii sa faca ei vreo interpretare in favoarea lor.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Dec 13, 2017 11:09 pm

Juridic am terminat optiunile. Anul trecut am vrut sa fac partid, am vorbit cu cunoscuti si foarte putini au dorit sa se implice. Romanii sunt curajosi, altruisti, patrioti etc. doar eu sunt jigodia natiei si merit sa fiu luat in batjocura. Ce iertatori sunt unii domne fata de corupti, mincinosi etc. Ma intreb cum ar fi reactionat daca ar fi fost si ei victime? Le-ar fi pupat mana agresorilor sau ar fi sarit de fund in sus in fata nedreptatii.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Wed Dec 13, 2017 11:15 pm

sa va intalniti la ceas de seara. nu stiu ce curaj are paul
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Dec 13, 2017 11:21 pm

Stie de ceasul din centru. De abia vad si eu cine ma face pe mine lepra si sictictireste pe imed.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Dec 13, 2017 11:27 pm

https://www.youtube.com/watch?v=5D3crqpClPY "What goes around comes around"


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests