UMF-PE ULTIMUL LOC !

care ne mananca zilele
User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

UMF-PE ULTIMUL LOC !

Postby Festina » Sun Jan 26, 2014 7:29 pm

Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Burundanga
elder
elder
Posts: 1157
Joined: Thu Aug 08, 2013 1:57 am

Re: UMF-PE ULTIMUL LOC !

Postby Burundanga » Sun Jan 26, 2014 11:28 pm

Acestea sunt universităţi în care nimeni nu ar trebui să-şi dorească să studieze!



=))))))

ce retard congenital are autorul articolului.

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: UMF-PE ULTIMUL LOC !

Postby Festina » Mon Jan 27, 2014 1:42 am

paulcatalin wrote:
Acestea sunt universităţi în care nimeni nu ar trebui să-şi dorească să studieze!



=))))))

ce retard congenital are autorul articolului.

Citeste esentialul !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: UMF-PE ULTIMUL LOC !

Postby pc7 » Mon Jan 27, 2014 1:51 am

un articol din 2009?
Life's not fair, get used to it

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: UMF-PE ULTIMUL LOC !

Postby Chingachgook » Mon Jan 27, 2014 4:00 am

deci actual.

oricum mi se pare belea ca universitatea valahia din targoviste e situata deasupra lui carol davila.
mi se pare putin tragic ca oameni relativ educati ca festina pun botul la din astea.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Alfa_omega
senior
senior
Posts: 264
Joined: Fri Jun 27, 2008 3:32 pm
Location: Bucuresti

Re: UMF-PE ULTIMUL LOC !

Postby Alfa_omega » Mon Jan 27, 2014 8:45 am

Mi se pare ca s-a mai vorbit acum cativa ani despre articolul acesta. Sper sa nu ma insel, dar parca a existat si o replica din partea UMF-ului cu privire la faptul ca topul nu are nici o valoare oficiala(in ideea ca doar cele de la ARACIS au) + ca analiza nu s-a axat decat pe 4 criterii anume, nu s-a tinut cont de indicele Hirsch, etc.
Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: UMF-PE ULTIMUL LOC !

Postby Chingachgook » Mon Jan 27, 2014 12:29 pm

conform cu criterille stabilite de baietii aia e corect topul.
la bucuresti coruptia si nepotismul sunt mai mari decat in alte centre.
cu toate astea univ (asa proasta si corupta cum e) e totusi mai buna decat constanta si brasov
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
începătorul
elder
elder
Posts: 640
Joined: Wed Jan 05, 2011 10:16 pm

Re: UMF-PE ULTIMUL LOC !

Postby începătorul » Mon Jan 27, 2014 12:44 pm

Alfa_omega wrote:Mi se pare ca s-a mai vorbit acum cativa ani despre articolul acesta. Sper sa nu ma insel, dar parca a existat si o replica din partea UMF-ului cu privire la faptul ca topul nu are nici o valoare oficiala(in ideea ca doar cele de la ARACIS au) + ca analiza nu s-a axat decat pe 4 criterii anume, nu s-a tinut cont de indicele Hirsch, etc.


Nu le-au dat voie in interiorul facultatii si nu n-au avut timp de ei pentru interviuri si astia de la comisia de integritate au dat zero stele UMF-ului sau ceva de genul. :D E un scandal de acum cativa ani.

Cel mai bun exemplu pentru clasificarea UMF-urilor era rezidentiatul centralizat de acum cativa ani. Intre primii 100 de clasati, 50 erau de la Bucuresti, 50 de la Cluj si restul ratacitilor erau sefi de promotie pe la alte centre slabe.
Contemplarea propriei tale inimi este un fapt profund emoţionant şi tulburător. Contemplarea propriului tău suflet este o perpetuă, dureroasă tulburare.

Nichita Stănescu, Fiziologia poeziei


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests