Cine e SSMB?

care ne mananca zilele
User avatar
gheorghe
elder
elder
Posts: 569
Joined: Tue Sep 03, 2013 8:16 pm

Cine e SSMB?

Postby gheorghe » Tue Sep 03, 2013 8:43 pm

...si de ce dracu sunt oamenii astia atat de penibili? suntem in anul de gratie 2013, secolul 21, epoca internetului si...ati intrat pe ssmb.ro? newsletter din '10? absolvire promotia '09? oamenii astia, nu sunt in stare sa-si creeze o pagina de internet decenta? mai au si pretentii de...stiati ca dl. presedinte al societatii vine in fiecare an sa tina un discurs noilor admisi? l-ati ascultat vreodata? eu cred ca mai aveam putin si adormeam. o insiruire de platitudini si tot felul de banalitati. macar fac ceva pentru facultate, pentru studenti? sau exista ca sa dza bine? ca sa scrie organizatorii de evenimente pe afise "...in parteneriat cu SSMB".

aneurisma
junior
junior
Posts: 34
Joined: Sun Jun 23, 2013 9:04 am

Re: Cine e SSMB?

Postby aneurisma » Wed Sep 04, 2013 10:39 am

habar nu ai tu ce smecherii invart astia acolo...
bethechangeuwannaseeintheworld

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Re: Cine e SSMB?

Postby Im » Wed Sep 04, 2013 5:22 pm

Nu te opreste nimeni sa te bagi si sa faci tu un site bici. "Oamenii aia" sunt ca tine iar activitatea e pe baza de voluntariat, nu e serviciu public si nu e nimeni obligat sa te impresioneze pe tine personal la modul cel mai favorabil.
Singura durere suportabilă e durerea altora.

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Cine e SSMB?

Postby Festina » Wed Sep 04, 2013 5:23 pm

Im wrote:Nu te opreste nimeni sa te bagi si sa faci tu un site bici. "Oamenii aia" sunt ca tine iar activitatea e pe baza de voluntariat, nu e serviciu public si nu e nimeni obligat sa te impresioneze pe tine personal la modul cel mai favorabil.

Shut up! Aia au deplasari platite din banii studentilor ! OK? De moment ce banii mei ajung la ei , vreau sa-mi dea si o lacrima de uimire cand ma uit pe site-ul lor !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Cine e SSMB?

Postby Festina » Wed Sep 04, 2013 5:24 pm

gheorghe wrote:...si de ce dracu sunt oamenii astia atat de penibili? suntem in anul de gratie 2013, secolul 21, epoca internetului si...ati intrat pe ssmb.ro? newsletter din '10? absolvire promotia '09? oamenii astia, nu sunt in stare sa-si creeze o pagina de internet decenta? mai au si pretentii de...stiati ca dl. presedinte al societatii vine in fiecare an sa tina un discurs noilor admisi? l-ati ascultat vreodata? eu cred ca mai aveam putin si adormeam. o insiruire de platitudini si tot felul de banalitati. macar fac ceva pentru facultate, pentru studenti? sau exista ca sa dza bine? ca sa scrie organizatorii de evenimente pe afise "...in parteneriat cu SSMB".

Ssmb-istii sunt pielea preputului de colibri !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
gheorghe
elder
elder
Posts: 569
Joined: Tue Sep 03, 2013 8:16 pm

Re: Cine e SSMB?

Postby gheorghe » Wed Sep 04, 2013 6:04 pm

Im wrote:Nu te opreste nimeni sa te bagi si sa faci tu un site bici. "Oamenii aia" sunt ca tine iar activitatea e pe baza de voluntariat, nu e serviciu public si nu e nimeni obligat sa te impresioneze pe tine personal la modul cel mai favorabil.


ahh...scuze. nu stiam.

totul e pe baza de voluntariat. intr-adevar...in cazul asta sunt indreptatiti sa faca treaba de mantuiala si-n bataie de joc.

n-am zis ca vreau sa ma impresioneze nimeni. nu suntem in anii '90. o pagina de internet, in special pentru ce se vrea a fi societatea asta, nu e un moft, ci o necesitate. si nu ma intereseaza sa aiba suport pentru o suta de platforme, sa fie codata in css 100 sau alte prostii ma intereseaza sa fie functionala & informativa. adica fara linkuri nefuctionale si cu informatie de actualitate.

m-am uitat pe pagina cu stagii internationale. daca am fi fost inca in '08-'09 probabil ca ar fi fost relevante. si asta e doar un exemplu.

e chiar atat de greu? fara niciun fel de pregatire, cu informatia de pe internet, poti sa faci o pagina de internet mai mult decat decenta. e de vina lenea? sunt prea ocupati? membri stiu ca recruteaza pe banda rulanta.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Cine e SSMB?

Postby Chingachgook » Wed Sep 04, 2013 6:19 pm

mariangeo1991 wrote:
Im wrote:Nu te opreste nimeni sa te bagi si sa faci tu un site bici. "Oamenii aia" sunt ca tine iar activitatea e pe baza de voluntariat, nu e serviciu public si nu e nimeni obligat sa te impresioneze pe tine personal la modul cel mai favorabil.

Shut up! Aia au deplasari platite din banii studentilor ! OK? De moment ce banii mei ajung la ei , vreau sa-mi dea si o lacrima de uimire cand ma uit pe site-ul lor !


cum adica din banii studentilor?

platesti vreo taxa la ssmb? tu personal?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Cine e SSMB?

Postby Festina » Wed Sep 04, 2013 6:20 pm

kooksee wrote:
mariangeo1991 wrote:
Im wrote:Nu te opreste nimeni sa te bagi si sa faci tu un site bici. "Oamenii aia" sunt ca tine iar activitatea e pe baza de voluntariat, nu e serviciu public si nu e nimeni obligat sa te impresioneze pe tine personal la modul cel mai favorabil.

Shut up! Aia au deplasari platite din banii studentilor ! OK? De moment ce banii mei ajung la ei , vreau sa-mi dea si o lacrima de uimire cand ma uit pe site-ul lor !


cum adica din banii studentilor?

platesti vreo taxa la ssmb? tu personal?

Din banii facultei uai Kooks uai !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
gheorghe
elder
elder
Posts: 569
Joined: Tue Sep 03, 2013 8:16 pm

Re: Cine e SSMB?

Postby gheorghe » Wed Sep 04, 2013 6:51 pm

Im wrote:Nu te opreste nimeni sa te bagi si sa faci tu un site bici. "Oamenii aia" sunt ca tine iar activitatea e pe baza de voluntariat, nu e serviciu public si nu e nimeni obligat sa te impresioneze pe tine personal la modul cel mai favorabil.


ssmi.ro
osmcluj.ro

vad ca la cluj & iasi se poate...la bucuresti de ce nu? mai suntem si fix in capitala, facultate cu laureat nobel etc etc

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Cine e SSMB?

Postby Chingachgook » Wed Sep 04, 2013 8:14 pm

mariangeo1991 wrote:Din banii facultei uai Kooks uai !



nu-i asa ca doar banuiesti?
:P
ca sunt sigur ca nu ai vazut vreun act contabil
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Cine e SSMB?

Postby Festina » Thu Sep 05, 2013 8:12 am

kooksee wrote:
mariangeo1991 wrote:Din banii facultei uai Kooks uai !



nu-i asa ca doar banuiesti?
:P
ca sunt sigur ca nu ai vazut vreun act contabil

Act contabil ? Nu ! Mi-a spus o secretara !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Cine e SSMB?

Postby Chingachgook » Thu Sep 05, 2013 10:03 am

ok, am inteles :)
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

aneurisma
junior
junior
Posts: 34
Joined: Sun Jun 23, 2013 9:04 am

Re: Cine e SSMB?

Postby aneurisma » Tue Sep 17, 2013 8:18 am

deci sa nu comparam niciodata clujul cu mizeria de la bucuresti! pe site-ul de la cluj se pun toate informatiile despre toate posibilitatile de a face ceva in plus sau pe afara. la noi....si ssmb sucks huge balls pt ca ei, dupa cum a mai spus cineva, afla de oportunitati si le tin pt ei, iar outsiderilor sau chiar si insiderilor noi dau resturile. asa ca da, e de ***** si ar trebuie sa facem ceva in privinta asta mai mult decat in privinta site-ului.

astia ne sunt colegii dragilor, de ce va mai mira inca?
bethechangeuwannaseeintheworld

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Cine e SSMB?

Postby Festina » Tue Sep 17, 2013 9:32 am

aneurisma wrote:deci sa nu comparam niciodata clujul cu mizeria de la bucuresti! pe site-ul de la cluj se pun toate informatiile despre toate posibilitatile de a face ceva in plus sau pe afara. la noi....si ssmb sucks huge balls pt ca ei, dupa cum a mai spus cineva, afla de oportunitati si le tin pt ei, iar outsiderilor sau chiar si insiderilor noi dau resturile. asa ca da, e de ***** si ar trebuie sa facem ceva in privinta asta mai mult decat in privinta site-ului.

astia ne sunt colegii dragilor, de ce va mai mira inca?

La modul cel mai serios ma deranjeaza existenta boilor de la ssmb !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Cine e SSMB?

Postby Festina » Tue Sep 17, 2013 9:45 am

By the way: Toate rucvele facultatii o ard pe la ssmb .
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Cine e SSMB?

Postby Chingachgook » Tue Sep 17, 2013 9:58 am

lsm mai exista?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Cine e SSMB?

Postby Festina » Tue Sep 17, 2013 10:02 am

kooksee wrote:lsm mai exista?

Exista , dar nu mai au loc in facultate de ssmb . Nu stiu prea multe de baietii astia , stiu doar ca int-o perioada se zbateau in legatura cu nu stiu ce problema cu rezi .
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Cine e SSMB?

Postby Chingachgook » Tue Sep 17, 2013 10:04 am

ssmb e diavolul.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Cine e SSMB?

Postby Festina » Tue Sep 17, 2013 10:05 am

kooksee wrote:ssmb e diavolul.

Macar de ar fi ! Is degeaba !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Cine e SSMB?

Postby Chingachgook » Tue Sep 17, 2013 10:06 am

pai ajuta niste studenti sa plece cu stagii pe afara
nu sunt degeaba
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17799
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Cine e SSMB?

Postby Phat Skidz » Tue Sep 17, 2013 10:50 am

Poate că nu știți, dar strămoșul imedului a fost grupul de discuții SSMB (administrat pe atunci de victor). Sigur, SSMB nu poate să aibă beneficiul unui om ca victor în rangurile superioare chiar în fiecare generație. Poate într-una din zece, cu noroc.

Altfel, SSMB-ul a avut marele merit că a profitat de impulsul revoluției din 89 și oamenii de atunci au schimbat foarte multe lucruri în bine atunci, în 90. După care, ca în orice organizație de genul ăsta, mai ales una care avea niscaiva putere inițial, au fost atrași mormane de oportuniști. Și pe vremea mea, SSMB avea o reputație sulfuroasă, din păcate.
LSM mai există? LSM erau inamicii ereditari ai SSMB-ului.
Și mai era și SOMS-ul, adică tocilarii. Ei mai există? SOMS-ul era chiar o treabă bună. Sigur, era amuzant să vezi niște adolescenți imaginându-se mari cercetători, dar din SOMS s-au desprins niște personalități, mai târziu.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
gheorghe
elder
elder
Posts: 569
Joined: Tue Sep 03, 2013 8:16 pm

Re: Cine e SSMB?

Postby gheorghe » Tue Sep 17, 2013 11:13 am

da, vlade, asa o fi fost...acum mai bine de 20 de ani. nu ma intereseaza ce au fost si ce au facut atunci. intr-o organizatie de genul asta, conteaza oamenii. de lsm n-am auzit in viata mea (lsmdb? de la dentara). soms inca mai exista si cred ca ei sunt singurii oameni mai seriosi.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Cine e SSMB?

Postby Chingachgook » Tue Sep 17, 2013 11:20 am

fara legatura cu gigi, nu va amuza astia care declara plini de emfaza ca ei nu au auzit de cutare sau cutare lucru?
cred ca e un mecanism psihologic in capul lor prin care ei se vad mai importanti decat sunt si prin urmare daca nu au auzit de nu stiu ce au senzatia ca bagatelizeaza lucrul respectiv

stiti genul

"cine ma, aia?!!? nu am auzit de ei"
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Cine e SSMB?

Postby Festina » Tue Sep 17, 2013 2:27 pm

vlad s. wrote:Poate că nu știți, dar strămoșul imedului a fost grupul de discuții SSMB (administrat pe atunci de victor). Sigur, SSMB nu poate să aibă beneficiul unui om ca victor în rangurile superioare chiar în fiecare generație. Poate într-una din zece, cu noroc.

Altfel, SSMB-ul a avut marele merit că a profitat de impulsul revoluției din 89 și oamenii de atunci au schimbat foarte multe lucruri în bine atunci, în 90. După care, ca în orice organizație de genul ăsta, mai ales una care avea niscaiva putere inițial, au fost atrași mormane de oportuniști. Și pe vremea mea, SSMB avea o reputație sulfuroasă, din păcate.
LSM mai există? LSM erau inamicii ereditari ai SSMB-ului.
Și mai era și SOMS-ul, adică tocilarii. Ei mai există? SOMS-ul era chiar o treabă bună. Sigur, era amuzant să vezi niște adolescenți imaginându-se mari cercetători, dar din SOMS s-au desprins niște personalități, mai târziu.

Io-s in SOMS !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Cine e SSMB?

Postby Festina » Tue Sep 17, 2013 2:28 pm

kooksee wrote:fara legatura cu gigi, nu va amuza astia care declara plini de emfaza ca ei nu au auzit de cutare sau cutare lucru?
cred ca e un mecanism psihologic in capul lor prin care ei se vad mai importanti decat sunt si prin urmare daca nu au auzit de nu stiu ce au senzatia ca bagatelizeaza lucrul respectiv

stiti genul

"cine ma, aia?!!? nu am auzit de ei"

Nu cred ca e cazul lui Gheorghe ! Se amuza doar !
Lsmb (liga studentilor medicinisti din bucuresti ) a participat la protestul Rosia Montana , OK ?
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
gheorghe
elder
elder
Posts: 569
Joined: Tue Sep 03, 2013 8:16 pm

Re: Cine e SSMB?

Postby gheorghe » Tue Sep 17, 2013 3:02 pm

kooksee wrote:fara legatura cu nimeni, nu va amuza astia care declara plini de emfaza ca ei au auzit de cutare sau cutare lucru?
cred ca e un mecanism psihologic in capul lor prin care ei se vad mai importanti decat sunt si prin urmare daca au auzit de nu stiu ce au senzatia ca bagatelizeaza pe ala care nu cunoaste

stiti genul

"cum, ma, n-ai auzit de ei?!!? toata lumea ii stie"

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Cine e SSMB?

Postby Chingachgook » Tue Sep 17, 2013 3:04 pm

Festina wrote:Io-s in SOMS !




aaa,pai e totul clar acum
ssmb sunt dusmanii de moarte care au acces la fonduri si se plimba pe banii studentilor
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

supers0nic12
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Wed Apr 14, 2010 6:58 pm

Re: Cine e SSMB?

Postby supers0nic12 » Fri Sep 27, 2013 2:40 pm

Ce usor e sa vorbesti cand habar n-ai despre ce iti dai cu parerea. Niciun student membru SSMB nu s-a "plimbat pe banii facultatii", nu ma intereseaza ce spun secretarele sau mama sau vecina sau prietenul verisoarei. Mai interesati-va, mai cercetati site-ul facultatii, mai intrebati si poate mai puneti mana si faceti si ceva folositor, nu doar sa aruncati cu noroi si dupa aia mai discutam.

Draga Festina, daca vrei sa-ti dea o lacrima de uimire cand intri pe site, intra pe site-ul tau de la SOMS si plangi in voie.
Site-ul SSMB a fost facut de niste studenti la medicina, deci nu niste IT wizards, tot pe baza de voluntariat. O sa apara si updateurile incepand cu 1 octombrie.

Expresiile de genul "Ssmb-istii sunt pielea preputului de colibri!" imi demonstreaza, draga Festina, ca degeaba esti in SOMS si ca nu intelegi ce inseamna voluntariatul, colegialitatea si coloana ta vertebrala este mult indoita. Nu cred ca ti-au facut tie vreodata ceva "SSMB-istii" si, cu atat mai putin, nu cred ca este normal sa arunci cu noroi doar pentru ca nu esti in stare de o discutie argumentata.

aneurisma, membrii SSMB afla de oportunitati si le tin pentru ei? Ce te-a oprit sa devii membru SSMB. Din cate stiu, portile sunt deschise pentru toata lumea. Vino si tu si afla de aceste legendare oportunitati, ca nu te impieidca nimeni :)

Pana una-alta, va asteptam intre 4-8 noiembrie sa faceti ceva cu adevarat important, nu doar sa pierdeti vremea injurand SSMB-ul, pentru campania Doneaza sange! Fii erou!, in Holul de Onoare al Facultatii.

O zi frumoasa tuturor! :)

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Cine e SSMB?

Postby Festina » Fri Sep 27, 2013 9:18 pm

supers0nic12 wrote:Ce usor e sa vorbesti cand habar n-ai despre ce iti dai cu parerea. Niciun student membru SSMB nu s-a "plimbat pe banii facultatii", nu ma intereseaza ce spun secretarele sau mama sau vecina sau prietenul verisoarei. Mai interesati-va, mai cercetati site-ul facultatii, mai intrebati si poate mai puneti mana si faceti si ceva folositor, nu doar sa aruncati cu noroi si dupa aia mai discutam.

Draga Festina, daca vrei sa-ti dea o lacrima de uimire cand intri pe site, intra pe site-ul tau de la SOMS si plangi in voie.
Site-ul SSMB a fost facut de niste studenti la medicina, deci nu niste IT wizards, tot pe baza de voluntariat. O sa apara si updateurile incepand cu 1 octombrie.

Expresiile de genul "Ssmb-istii sunt pielea preputului de colibri!" imi demonstreaza, draga Festina, ca degeaba esti in SOMS si ca nu intelegi ce inseamna voluntariatul, colegialitatea si coloana ta vertebrala este mult indoita. Nu cred ca ti-au facut tie vreodata ceva "SSMB-istii" si, cu atat mai putin, nu cred ca este normal sa arunci cu noroi doar pentru ca nu esti in stare de o discutie argumentata.

aneurisma, membrii SSMB afla de oportunitati si le tin pentru ei? Ce te-a oprit sa devii membru SSMB. Din cate stiu, portile sunt deschise pentru toata lumea. Vino si tu si afla de aceste legendare oportunitati, ca nu te impieidca nimeni :)

Pana una-alta, va asteptam intre 4-8 noiembrie sa faceti ceva cu adevarat important, nu doar sa pierdeti vremea injurand SSMB-ul, pentru campania Doneaza sange! Fii erou!, in Holul de Onoare al Facultatii.

O zi frumoasa tuturor! :)

Si daca nu vreau sa ma inscriu ? Cu ce ma ajuti draga supersonic colibri ? Eu sunt un student in afara ssmb-ului !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

supers0nic12
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Wed Apr 14, 2010 6:58 pm

Re: Cine e SSMB?

Postby supers0nic12 » Fri Sep 27, 2013 10:03 pm

Pai daca nu vrei sa te inscrii e problema ta, dar macar taci cand habar nu ai despre ce iti dai cu parerea.
Si vezi tu, noi la SSMB ne tratam organizatiile colege cu respect, poate cauți in dictionar ce înseamnă si aplici in viitor.
Cu drag,
'Un Colibri'

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Cine e SSMB?

Postby Festina » Fri Sep 27, 2013 10:35 pm

supers0nic12 wrote:Pai daca nu vrei sa te inscrii e problema ta, dar macar taci cand habar nu ai despre ce iti dai cu parerea.
Si vezi tu, noi la SSMB ne tratam organizatiile colege cu respect, poate cauți in dictionar ce înseamnă si aplici in viitor.
Cu drag,
'Un Colibri'

Domnule colibri , pai suna foarte familiar cu mai vechiul "carnet de partid " . Nu ti se pare ? Cumva tu accepti ca oportunitatile sunt strict pentru cei care fac parte din respectiva organizatie .
Repet: Cu ce ma reprezinti pe mine ? si cum ?
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
serp
junior
junior
Posts: 65
Joined: Wed Mar 07, 2007 4:26 pm

Re: Cine e SSMB?

Postby serp » Sat Sep 28, 2013 10:51 am

Nu e apanajul medicinistilor sa fie hateri. Fiecare e liber sa faca ce vrea - sa fie, sa nu fie membru pe te miri unde, sa fie independent, activist - pretty much ce vrea.
Ssmb face cateva proicte faine si ajuta unde poate. Nu cere taxe de inscriere ca prin alte parti macar si are usile deschise.

Dar indiferent de orice - suntem in aceiasi barca si suntem colegi - ba mai bine, vom ramane colegi de breasla pana la final. Nu cred ca e frumos sa ne injuram in spatiul semi-public asa dur - chiar si in spatele pseudo-anonimatului. Corect - parerile divergente fac parte din matricea democratiei, insa replicile argotice de mai sus nu ne fac cinste.

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Cine e SSMB?

Postby Festina » Sat Sep 28, 2013 8:13 pm

serp wrote:Nu e apanajul medicinistilor sa fie hateri. Fiecare e liber sa faca ce vrea - sa fie, sa nu fie membru pe te miri unde, sa fie independent, activist - pretty much ce vrea.
Ssmb face cateva proicte faine si ajuta unde poate. Nu cere taxe de inscriere ca prin alte parti macar si are usile deschise.

Dar indiferent de orice - suntem in aceiasi barca si suntem colegi - ba mai bine, vom ramane colegi de breasla pana la final. Nu cred ca e frumos sa ne injuram in spatiul semi-public asa dur - chiar si in spatele pseudo-anonimatului. Corect - parerile divergente fac parte din matricea democratiei, insa replicile argotice de mai sus nu ne fac cinste.

Ok , repet : Cu ce ma ajuta ssmb-ul ?
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

Mdeah
Posts: 3
Joined: Wed Oct 16, 2013 11:09 pm

Re: Cine e SSMB?

Postby Mdeah » Wed Oct 16, 2013 11:21 pm

Uitandu-mă la site-ul IMed-ului mi-au curs un rau de lacrimi nu doar o lacrima. Mă asteptam la ceva mai mult de oamenii care pretind ca stiu cu ce se mănâncă PHP-ul, Css, mySQL si care comentează alte site uri.
Acum ca partea de hate s-a terminat, trebuie sa nu uitati ca la finalul celor 6 ani fie ca esti student de rând sau membru Ssm sau membru Soms sau membru lsmb sau orice alta societate din facultatea asta beti devenii cu totii medici si va beti întâlni prin spitale. Credeti ca daca ura se mentine va beti putea ajuta ca doctori pentru binele pacientului?
Vrei sa faci un bine, stii programare stii sa faci lucruri frumoase, esti bun la IT, vino frate, implica-te si vei avea mai mult de castigat decât scriind căcaturi pe un forum. Sincer mi-a luat 20 de min din timp sa va găsesc, credeam ca ati mai progresat si voi ca acum sunt la moda blogurile si twitterele.
BTW, de la un om care face grafica si traieste din asta, logo-ul asta al vostru e din 80 sau l-ati mai schimbat si voi?
Acum îmi cer scuze dar poate sunteti la nivelul google-ului si eu n-am auzit de voi si nu va permiteti sa schimbări logoul.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42545
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Cine e SSMB?

Postby Calico » Wed Oct 16, 2013 11:28 pm

Mdeah wrote: logo-ul asta al vostru e din 80 sau l-ati mai schimbat si voi?

Au fost niste propuneri, chiar si un concurs, dar administratorii s-au facut ca ploua.

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17799
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Cine e SSMB?

Postby Phat Skidz » Thu Oct 17, 2013 10:34 am

M-am uitat şi eu pe site-ul SSMB. Foarte frumos, parcă a fost făcut de nişte wizards IT! Serios! Arată ca site-ul unui ONG hipsteros, sau ca al unei companii de publicitate, stock images and all, nu ca o site-ul unei asociaţii de studenţi. Ceea ce e de bine!
Eu am rămas în urmă, ce înseamnă "Alegeri pentru Reprezentantii Seriilor Anului I"? Reprezentanţi unde? În SSMB?
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

Mdeah
Posts: 3
Joined: Wed Oct 16, 2013 11:09 pm

Re: Cine e SSMB?

Postby Mdeah » Thu Oct 17, 2013 10:56 am

Înseamnă din cate cred eu alegerile de sef de serie pentru anul 1. Si cred ca au vrut sa sune un pic mai pompos ca sef si i-au spus reprezentant.

Mdeah
Posts: 3
Joined: Wed Oct 16, 2013 11:09 pm

Re: Cine e SSMB?

Postby Mdeah » Thu Oct 17, 2013 11:00 am

Pai probabil ca iti trebuie mici cunostiinte despre webmaster si web design sa poti sa schimbi un logo pe un site. Daca băietii care.au cuvinte mari aici pe forum nu le stii logic ca ignora
le e mult mai usor sa critice:))

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Cine e SSMB?

Postby Chingachgook » Thu Oct 17, 2013 11:46 am

mdeah ajuta-ne
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: Cine e SSMB?

Postby Jerome » Thu Oct 17, 2013 5:15 pm

io am auzit doar de SSM (superficial spreading melanoma). Nu stiu de unde a aparut B-ul ala...


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests