Congresul psihiatrie Bucuresti WPA 2013-gratuitate studenti

care ne mananca zilele
User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Congresul psihiatrie Bucuresti WPA 2013-gratuitate studenti

Postby Riley » Sun Feb 03, 2013 3:01 pm



Organizatorii WPA 2013 Bucharest Congress invită studenții să se înscrie la acest
eveniment istoric pentru România!
Primii 300 de studenți înscriși până la data de 28 februarie 2013 beneficiază de taxă gratuită!

Ne face plăcere să vă invităm la WPA 2013 Bucharest Congress, cu tema „Îngrijirea medicală primară, sănătatea mintală și integrarea sănătății publice: rolul catalitic al informației și tehnologiei comunicației (ITC)” pentru Europa de Sud-Est și Eurasia. Acest eveniment științific inovator se va desfășura la Palatul Parlamentului, București, România, în perioada 10-13 aprilie, 2013.

Primul Congres al WPA în ROMÂNIA reprezintă o inițiativă intens focalizată a Asociației Mondiale de Psihiatrie, în colaborare cu Asociația Română de Psihiatrie și Psihoterapie, Societatea Națională de Medicină de Familie, Asociația Română de Sănătate Publică și Management Sanitar și în parteneriat cu ANIS - Asociația Patronală a Industriei de Software și Servicii.

Având o temă inovatoare, deosebit de relevantă pentru Europa de Sud-Est și Eurasia, Congresul va fi punctul de întâlnire a peste 2000 de specialiști și tineri profesioniști din domeniile îngrijirii primare, sănătății publice și sănătății mintale nu numai din regiune, dar și din întreaga lume.

Puncte de interes în cadrul WPA 2013 Bucharest Congress:
• Deschiderea Oficială în prezența Primarului General al Capitalei, Prof. Dr. Sorin OPRESCU
• Conferința plenară susținută de Secretarul de Stat în Ministerul Sănătății, Dr. Raed ARAFAT
• Integrarea medicinei de familie, a sănătății mintale și a sănătății publice
• Consolidarea sistemelor medicale la nivel național și zonal
• Prezentarea ultimelor criterii de diagnostic - DSM 5
• Prezentarea ultimelor cercetări - genomică, depresie în îngrijrea primară
• Prezentarea ultimelor inovații în materie de servicii - telehealth & telemedicină
• Prezentarea noutăților în materie de educație medicală

• Primul Forum al Secțiilor WPA cu tema “Educația medicală a secolului 21: rolul psihiatriei” • Îngrijirea integrată și bolile netransmisibile
• Urmărirea planurilor tinerilor specialiști și a membrilor echipelor medicale
• Inovația la nivelul politicilor de sănătate și valoarea sănătății, a sănătății mintale și a sănătății publice
• Rolul tehnologiei în monitorizarea și managementul bolilor netransmisibile și a consultațiilor complexe
• Rolul tehnologiei în completarea complexului medical, nu în înlocuirea lui
• Forum centrat pe sistemele globale de sănătate
• Specialiști de top din Africa, Asia/Pacific, The Americas, Europe
• Conferențiari din peste 40 de țări din întreaga lume

Primii 300 de studenți înregistrați până la data de 28 februarie beneficiază de taxă gratuită*!
*Nota Bene:
Taxa pentru studenți include: ecuson nominal, participarea la sesiunile științifice, participarea la pauzele de cafea.

Pentru mai multe detalii și pentru accesarea Formularului Online de Înregistrare (Romanian Delegates Registration Form), precum și pentru vizualizarea Programului Științific de excepție vă invităm să vizitați website-ul official al evenimentului: www.wpa2013bucharest.org.

Cu deosebită considerație,

Prof. Eliot Sorel
Co-chair Scientific Committee WPA 2013 Bucharest


Prof. Dan Prelipceanu
Co-chair Organizing Committee WPA 2013 Bucharest
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Congresul psihiatrie Bucuresti WPA 2013-gratuitate stude

Postby dr.tm » Sun Feb 03, 2013 7:36 pm

Pe site scrie ca intre 02feb si 31mar e 70E taxa de congres
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Congresul psihiatrie Bucuresti WPA 2013-gratuitate stude

Postby Riley » Sun Feb 03, 2013 8:05 pm

Este gratuit pana pe 28 februarie pentru studenti. Sunt niste probleme cu site-ul din cate am mai auzit si de pe grupurile facebook, adica nu e prea user-friendly cu studentii :). Eventual scrieti mail cu dorinta de a va inscrie, o sa le scriu si eu adminilor site-ului si sper ca se va rezolva :). Revin cu vesti (bune, sper).
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Congresul psihiatrie Bucuresti WPA 2013-gratuitate stude

Postby Riley » Sun Feb 03, 2013 8:45 pm

S-a vorbit cu adminii site-ului si cat de curand va fi o sectiune separata pentru inscrierea studentilor.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
aztecul_dilit
senior
senior
Posts: 135
Joined: Mon Aug 04, 2008 12:19 am

Re: Congresul psihiatrie Bucuresti WPA 2013-gratuitate stude

Postby aztecul_dilit » Sun Feb 03, 2013 8:55 pm

Thnx!
Eu le-am trimis chiar azi, dupa inregistrare, un mail cu problemele intampinate (adica validare numai dupa plata taxei, desi in cazul meu era 0) si ma bucur sa stiu ca se rezolva.

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Congresul psihiatrie Bucuresti WPA 2013-gratuitate stude

Postby Riley » Tue Feb 05, 2013 11:39 pm

Modalitatea de inscriere studenti

Se va completa formularul Romanian Delegates Registration Form
2. La Step 1, Title 2, se va selecta categoria "Student"
3. La Step 1, Organisation, se va completa: Universitatea de Medicina si Farmacie "Carol Davila", Bucuresti
4. La Step 1, Department / Section, se va completa: Facultatea de Medicina
5. La Step 1, Specialty, se va alege din meniul derulant categoria "Other", iar din lista de optiuni afisate ulterior se va bifa categoria "Student"
6. La Step 2, dupa bifarea categoriei de "Student", se va atasa si o copie scanata a carnetului vizat pe anul in curs (la sectiunea "Copy of documentary evidence")
6. La Step 6, Payment Methods, se va bifa "Payment by bank transfer"

Precizez ca la Step 1 toate campurile, in afara de cele mentionate mai sus cu observatiile de rigoare, trebuie completate cu datele personale si de contact ale fiecarui student in parte.

Pentru a raspunde unei serii de intrebari aparute astazi: toate formularele completate si finalizate in acest weekend (aprox. 50) vor fi procesate si luate in considerare, iar in cazul in care mai avem nevoie de vreo informatie din partea studentilor (ex: copia carnetului), vom reveni catre ei cu corespondenta dedicata


As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Congresul psihiatrie Bucuresti WPA 2013-gratuitate stude

Postby Riley » Fri Feb 08, 2013 8:30 pm

din proasptele informatii primite de la colegii de la IT ieri seara (7 februarie 2013) a fost atinsa si depasita cifra de 300 de studenti care au completat formularul de inregistrare la Congresul WPA 2013 Bucharest, beneficiind de taxa gratuita. In acest context, precizez ca am anulat comanda de afise care erau in lucru pentru promovarea in randul studentilor.

In acest moment lucram si la actualizarea site-ului, iar toate formularele inregistrate de ieri seara (7 februarie), incepand cu ora 19.00, vor primi raspuns privind inregistrarea la Congres cu plata taxei de participare.

Rugamintea noastra este aceea de a disemina cu prioritate aceasta informatie in randul studentilor, pentru a constientiza faptul ca, din acest moment, inregistrarea este valabila doar cu plata taxei de participare in valoare de 70 euro.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Congresul psihiatrie Bucuresti WPA 2013-gratuitate stude

Postby Chingachgook » Sat Feb 09, 2013 1:33 am

bai suntetzi nebuni?
70 de euro trebuie sa plateasca un student??
pentru unii aia sunt banii de mancare pe o luna.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Congresul psihiatrie Bucuresti WPA 2013-gratuitate stude

Postby Phat Skidz » Thu Feb 21, 2013 9:25 am

E enorm, într-adevăr.
Iar eu ar trebui să plătesc vreo 450 de euroi. Și chiar aș fi vrut să mă duc la congresul ăsta. Asta e.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests