Transfer la medicină generală

care ne mananca zilele
Kittie
Posts: 3
Joined: Sat Jun 16, 2012 8:01 pm

Transfer la medicină generală

Postby Kittie » Sat Jun 16, 2012 8:04 pm

Am nevoie de ajutor din partea voastră. Sunt studentă în anul 2 la Balneofiziokineto-terapie şi recuperare medicală la UMF Craiova şi aş vrea să mă mut la Medicină Generală, să continui din anul 3. M-ar interesa cum se procedează, dacă sunt persoane pe aici care mă pot ajuta cu sfaturi..

User avatar
începătorul
elder
elder
Posts: 640
Joined: Wed Jan 05, 2011 10:16 pm

Re: Transfer la medicină generală

Postby începătorul » Sat Jun 16, 2012 11:59 pm

Lol. Trebuie să dai admiterea din nou şi să începi din anul I dacă vrei MG.
Contemplarea propriei tale inimi este un fapt profund emoţionant şi tulburător. Contemplarea propriului tău suflet este o perpetuă, dureroasă tulburare.

Nichita Stănescu, Fiziologia poeziei

Kittie
Posts: 3
Joined: Sat Jun 16, 2012 8:01 pm

Re: Transfer la medicină generală

Postby Kittie » Sun Jun 17, 2012 12:06 am

Mie mi-au spus nişte persoane că au avut cunoştinţe care s-au mutat din anul 2 şi au continuat la MG. Numai că trebuie să dau diferenţe pe parcursul anului.
Iar apoi la rezidenţiat am voie să fac decât pe partea de Medicină Fizică fiindcă am fost la Recuperare medicală.

User avatar
începătorul
elder
elder
Posts: 640
Joined: Wed Jan 05, 2011 10:16 pm

Re: Transfer la medicină generală

Postby începătorul » Sun Jun 17, 2012 12:14 am

Astea sunt tâmpenii ce zici tu, poate ai înţeles greşit. La rezi, ca absolvent de MG poţi să alegi ce vrei tu. Totuşi, întreabă la secretariat la Davila.
Contemplarea propriei tale inimi este un fapt profund emoţionant şi tulburător. Contemplarea propriului tău suflet este o perpetuă, dureroasă tulburare.

Nichita Stănescu, Fiziologia poeziei

Kittie
Posts: 3
Joined: Sat Jun 16, 2012 8:01 pm

Re: Transfer la medicină generală

Postby Kittie » Sun Jun 17, 2012 12:27 am

Am specificat mai sus că sunt la Craiova.. şi tot aici vreau să rămân. Greşeala mea, am crezut că regulamentul transferurilor este acelaşi în toate părţile, cred că m-am înşelat.

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Transfer la medicină generală

Postby Festina » Sun Jun 17, 2012 11:18 am

Kittie wrote:Am specificat mai sus că sunt la Craiova.. şi tot aici vreau să rămân. Greşeala mea, am crezut că regulamentul transferurilor este acelaşi în toate părţile, cred că m-am înşelat.

Kittie,regulamentul transferurilor este acelasi in toate partile,insa doar in Bucuresti se respecta cu adevarat(uneori si aici sunt exceptii).Transferurile astea de la BFT sau asistenta sau tehnica la medicina generala nu prea sunt normale si de obicei se realizeaza in campusuri universitare de genul:Craiova,Constanta,Galati,Brasov.
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

CristianM
senior
senior
Posts: 278
Joined: Wed Aug 13, 2008 11:59 pm

Re: Transfer la medicină generală

Postby CristianM » Sun Jun 17, 2012 8:34 pm

Nu exista asa ceva.


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests