GRUPE STUDENTI

care ne mananca zilele
bianca03
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Wed Jun 29, 2011 10:29 am

GRUPE STUDENTI

Postby bianca03 » Sat Nov 12, 2011 10:46 am

Buna! Scuzati-ma daca nu am ales locul cel mai potrivit pentru a posta, dar chiar nu stiam unde. Imi poate spune cineva cum se fac grupele de studenti la medicina? Pe baza a ce? A notelor de la admitere? Multumesc frumos.

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: GRUPE STUDENTI

Postby Dmndash » Sat Nov 12, 2011 10:59 am

necunoscute sunt caile secretarei in stabilirea grupei :lol:
nu nu se fac pe baza mediei.asta ar fi destul de aiurea nu crezi? la ultima serie nu s-ar mai duce niciun profesor (desi nu e neaparat relevant ce medie ai avut la admitere)
o parte se fac in functie de preferintele studentilor....ba ca vor la un anumit profesor de anato/asistent de anato....ba ca vor neaparat cu nu stiu cine in grupa. In general par destul de la nimereala.
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

bianca03
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Wed Jun 29, 2011 10:29 am

Re: GRUPE STUDENTI

Postby bianca03 » Sat Nov 12, 2011 11:09 am

Sa inteleg ca iti poti alege colegii din grupa? :D

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: GRUPE STUDENTI

Postby Dmndash » Sat Nov 12, 2011 4:05 pm

stiu ca se mai duceau sa vorbeasca cu secretara (acum depinzand care din secretare o veti avea.unele sunt mai dragute altele nu) ca sa fie cu x si y in grupa.....acum depinde pentru cat de multi oameni vrei sa vorbesti ca de ales intreaga grupa ma indoiesc. O sa presupun ca esti in liceu, la facultate o sa vezi ca nu mai e asa mare disperarea sa fii cu x sau y in grupa...
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

bianca03
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Wed Jun 29, 2011 10:29 am

Re: GRUPE STUDENTI

Postby bianca03 » Sat Nov 12, 2011 4:42 pm

da, sunt la liceu, dar suntem vreo 10 din clasa care vrem sa dam la umfcd. nu vreau sa fiu cu toti in grupa, dar macar 3-4 tot sa fie :) cred ca e mai bine cand mai esti in grupa cu cineva pe care il cunosti.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: GRUPE STUDENTI

Postby Chingachgook » Sun Nov 13, 2011 2:20 am

Din aia 10 o sa intrati 2 la medicina. Tu si nesuferita aia de cristina.


Chiar vrei sa fii cu ea in grupa?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

bianca03
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Wed Jun 29, 2011 10:29 am

Re: GRUPE STUDENTI

Postby bianca03 » Sun Nov 13, 2011 7:07 pm

pacat ca n-am nicio "nesuferita de colega cristina". Confunzi lumea!!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: GRUPE STUDENTI

Postby Chingachgook » Sun Nov 13, 2011 10:45 pm

Vorbeam de o cristina arhetipala.

Grupele la facultate nu sunt precum clasele liceu

Nu e mare jmecherie sa fii cu un coleg de liceu in grupa.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: GRUPE STUDENTI

Postby Festina » Mon Nov 14, 2011 11:42 am

bianca03 wrote:da, sunt la liceu, dar suntem vreo 10 din clasa care vrem sa dam la umfcd. nu vreau sa fiu cu toti in grupa, dar macar 3-4 tot sa fie :) cred ca e mai bine cand mai esti in grupa cu cineva pe care il cunosti.

Da!acum mi-am reamintit de ce urasc liceul...de obicei in liceu fetele nu mergeau la toaleta fara prietenele ei(sau prietena,dupa caz)...Ei aici e un caz interesant:au extrapolat ideea incat toaleta e inlocuita cu facultatea.Esti funny mai bianca!
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests