foarte multe nelamuriri

care ne mananca zilele
Mariangeo
Posts: 2
Joined: Sun Nov 28, 2010 2:16 pm

foarte multe nelamuriri

Postby Mariangeo » Sun Nov 28, 2010 2:22 pm

Sunt student la medicina anul I la Ovidius Constanta si as dori sa ma transfer la Carol Davila!Precizez ca sunt la fara taxa si ma intrebam daca voi ramane tot la fara taxa in Bucuresti in urma transferului...As dori informatii despre cazare,despre profesori,colegi,despre carti si mai exact cum mi le pot procura,daca aveti materiale de studiu ok!Ssmb mi se pare cea mai bine organizata asociatie studenteasca din tara!Am dat simularea admiterii in Bucuresti si oamenii aia chiar stiu sa organizeze ceva,nu ca in Constanta,unde nu stii ce orar ai,nu stii in ce sala ai lp-ul/cursul...Nu stii pe ce data e sesiunea,platesti absentele,refacerile,100 de roni absenta mai exact 30 de roni pe ora!Apoi problema colegilor care sunt machidoni/tatari cu care pe bune nu poti disccuta chiar daca stiu limba romana!Sunt o gramada de copii de doftori/copii de bani gata/pitipoance/cocalari/rapandule/idioti etc.Ma intrebam daca la voi e altfel si daca voi sunteti informati vreun pic mai bine!

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: foarte multe nelamuriri

Postby b3 » Sun Nov 28, 2010 3:42 pm

iti recomand sa citesti macar cateva topicuri de pe Facultatea, Anii 1-3 si Premed si apoi vezi daca mai ai nevoie de atatea raspunsuri. Exista topicuri pentru toate intrebarile tale, nu era nevoie de unul nou :)
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

Mariangeo
Posts: 2
Joined: Sun Nov 28, 2010 2:16 pm

Re: foarte multe nelamuriri

Postby Mariangeo » Sun Nov 28, 2010 4:21 pm

As dori sa primes un id de messenger al cuiva care ar avea timp sa-mi explice despre medicina...

User avatar
aztecul_dilit
senior
senior
Posts: 135
Joined: Mon Aug 04, 2008 12:19 am

Re: foarte multe nelamuriri

Postby aztecul_dilit » Wed Jul 06, 2011 10:21 am

n-am gasit alt topic asa ca pun intrebarea aici: cei care absenteaza la un examen dau examenul in toamna ca restantieri, nu? adica ei nu mai au dreptul la mariri ca cei integralisti din vara, right?

User avatar
Lysthenon
junior
junior
Posts: 91
Joined: Mon Jul 04, 2011 6:34 pm
Location: Bucuresti

Re: foarte multe nelamuriri

Postby Lysthenon » Wed Jul 06, 2011 10:28 am

aztecul_dilit wrote:n-am gasit alt topic asa ca pun intrebarea aici: cei care absenteaza la un examen dau examenul in toamna ca restantieri, nu? adica ei nu mai au dreptul la mariri ca cei integralisti din vara, right?

Mai bine intrebi la secretariat....sa fii sigur/a

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: foarte multe nelamuriri

Postby Chingachgook » Wed Jul 06, 2011 4:52 pm

pe vremea mea daca absentai erai absent nu picat. deci puteai merge si la mariri.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

laleaua neagra
junior
junior
Posts: 81
Joined: Thu Jan 15, 2009 12:13 pm

Re: foarte multe nelamuriri

Postby laleaua neagra » Wed Jul 06, 2011 5:52 pm

Lysthenon wrote:
aztecul_dilit wrote:n-am gasit alt topic asa ca pun intrebarea aici: cei care absenteaza la un examen dau examenul in toamna ca restantieri, nu? adica ei nu mai au dreptul la mariri ca cei integralisti din vara, right?

Mai bine intrebi la secretariat....sa fii sigur/a


da,daca absetezi=restanta=nu dai marire

User avatar
darksunrise
elder
elder
Posts: 903
Joined: Tue Feb 12, 2008 3:32 pm
Location: Fantasyland

Re: foarte multe nelamuriri

Postby darksunrise » Wed Jul 06, 2011 6:29 pm

Cine nu are toate examenele luate in vara n-are voie sa mai dea mariri in toamna.
Am avut eu absenta la radio, si am vrut sa ma duc la marire la alta materie, dar nu s-a putut.
Mi-a zis secretara atunci ca doar cine e integralist in vara are dreptul sa dea mariri in toamna, mai nou.
Nu cred ca s-o fi schimbat ceva de acum 2 ani, dar cel mai sigur e sa te duci sa intrebi cum sta treaba.

Cat despre transfer, am avut un coleg transferat in Bucuresti.. a avut medie de buget si a intrat la buget. Practic te baga in top 400, la un loc cu tot poporul, si daca ai medie de buget intri la buget, daca nu, la taxa.
There is a fine line between fishing and just standing on the shore like an om mai putin dotat intelectual.

User avatar
aztecul_dilit
senior
senior
Posts: 135
Joined: Mon Aug 04, 2008 12:19 am

Re: foarte multe nelamuriri

Postby aztecul_dilit » Thu Jul 14, 2011 6:35 pm

pe mine nu ma intereseaza subiectul, doar ca aveam niste colegi care se credeau mai smecheri ca au avut absenta si ca se pot duce si la marire in acelasi timp. eu stiam acelasi lucru ca voi, dar ma rog, ei nu m-au ascultat.
mersi oricum de lamuriri

User avatar
Lysthenon
junior
junior
Posts: 91
Joined: Mon Jul 04, 2011 6:34 pm
Location: Bucuresti

Re: foarte multe nelamuriri

Postby Lysthenon » Thu Jul 14, 2011 8:56 pm

laleaua neagra wrote:
Lysthenon wrote:
aztecul_dilit wrote:n-am gasit alt topic asa ca pun intrebarea aici: cei care absenteaza la un examen dau examenul in toamna ca restantieri, nu? adica ei nu mai au dreptul la mariri ca cei integralisti din vara, right?

Mai bine intrebi la secretariat....sa fii sigur/a


da,daca absetezi=restanta=nu dai marire

Traiasca Sfantul Pachet de Cafea si Sfantul Buchet de Flori!

Iwannabefree
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Sat Oct 08, 2011 11:51 am

Re: foarte multe nelamuriri

Postby Iwannabefree » Sun Oct 09, 2011 2:14 pm

@darksunrise
Hello! Crezi ca m-ai putea ajuta sa iau legatura cu acel coleg care s-a transferat in Bucuresti? Ma intereseaza in ideea in care vreau sa ma transfer si eu anul viitor. Multumesc mult!


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 51 guests