Agenda medicala

care ne mananca zilele
zubenelgenubi
senior
senior
Posts: 272
Joined: Mon Dec 01, 2008 1:17 pm
Location: dupa blocurile gri

Agenda medicala

Postby zubenelgenubi » Tue Oct 12, 2010 6:27 pm

Ar putea sa ma ajute cineva cu un sfat? Doresc sa achizitionez o agenda medicala, dar am observat fluctuatii la pret (una din 2007 sau 2009, cu CD inclus, costa in jur la 85 RON, cea din 2008 cu CD costa 75 RON, iar cea din 2010, fara CD, costa 70 RON). Nu tin neaparat sa contina CD-ul respectiv, desi mi-ar fi util, insa ceea ce vreau sa stiu este daca exista vreo editie mai BUNA decat alta, in sensul ca e mai completa. Auzisem la un moment dat ca o editie mai "veche" gen 2007 sau 2008, nu mai stiu exact care, ar fi de preferat uneia din 2009... despre cea din 2010 nu stiu nimic. Poate ma ajutati sa ma hotarasc. Thx.
Your "best"? Losers always whine about their best. Winners go home and fuck the prom queen.

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: Agenda medicala

Postby Velvet Underground » Tue Oct 12, 2010 6:31 pm

Vezi ca mai e si MemoMed.

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Agenda medicala

Postby holliday » Tue Oct 12, 2010 6:38 pm


User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Agenda medicala

Postby b3 » Wed Oct 13, 2010 5:27 pm

Exista agenda medicala de formatul dictionarului explicativ al limbii romane :) , agenda mai mica si memomed. Evident, in aia mai mare ai mai multe informatii. Cam toate informatiile le gasesti si cu google, pe siteuri gen prospect.ro (nu stiu daca e valabil linkul :) ). Mai exista si aplicatii pt telefon gen ePocrates (pt medicamente din SUA, poate exista si pt europa, pls share daca stiti).

Prin spitale cel mai des am vazut agenda medicala in format mic si MemoMed. CD n-am vazut deloc, nu pricep de ce, se poate face usor o copie s-o ai pe calculator, e si mai usor de cautat.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: Agenda medicala

Postby Velvet Underground » Wed Oct 13, 2010 9:04 pm

Ca sa nu mai deschid topic nou, Dictionar de termeni medicali exista in format tiparit ?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Agenda medicala

Postby Chingachgook » Thu Oct 14, 2010 8:25 am

e unu mare al lui valeriu rusu.
so& so

de ce vrei neaparat tiparit?
alea electronice in engleza sunt mai bune
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

voicutu
senior
senior
Posts: 185
Joined: Wed Nov 22, 2006 10:57 pm
Location: Arad
Contact:

Re: Agenda medicala

Postby voicutu » Sat Oct 16, 2010 7:52 am

Nici Medex-ul nu e rau (are si CD)


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests