Medical Adventure School in Holiday - Oradea (Padis)

care ne mananca zilele
User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Medical Adventure School in Holiday - Oradea (Padis)

Postby b3 » Tue Jun 15, 2010 5:22 pm

Asociatia SARTISS
Asociatia Studentilor Medicinisti din Oradea
SMURD Oradea
AMSPPR-Filiala Crisana
Asociatia Salvatorilor Montani Bihor
Consiliul National Roman de
Resuscitare
Universitatea din Oradea,

are placerea de a va invita sa participati la Medical Adventure School in Holiday Editia de vara 2010 in perioada 3-10 august in zona Padis-Glavoi
Vom petrece impreuna 7 zile minunate la cort, cu foc de tabara, cantece si voie buna.
Pentru a afle mai multe despre tabara MASH,despre participare si modalitatea de inscriere va rugam sa accesati site-ul http://www.MASH.ro

Va asteptam alaturi de noi!
Echipa de organizare

PS:Va rugam sa trimiteti mai departe acest mail pe grupurile voastre de discutii pentru ca toti cei doritori sa poata sa se inscrie.
Va multumim!

Contact: Vieriu Andra Madalina
0747608872, habiba_andra2006@ yahoo.com
ASMO
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

amalia93
elder
elder
Posts: 970
Joined: Tue Mar 03, 2009 9:01 pm

Re: Medical Adventure School in Holiday - Oradea (Padis)

Postby amalia93 » Wed Jun 16, 2010 1:08 am

de ce nu scoala de aventura medicala in vacanta,sau scoala medicala de aventura, sau aventuri medicale in vacanta, sau hai sa ne jucam de-a doctorii in vacanta? nu pricep nebunia asta cu titluri in engleza, mai ales cand se fac si greseli elementare. inteleg ca aventura e in oradea, nu in holiday...
azi nu sa mai vorbeste frantzuzashte, ci o rupem pe inglezashte!

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17799
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Medical Adventure School in Holiday - Oradea (Padis)

Postby Phat Skidz » Wed Jun 16, 2010 8:43 am

Poate e cu participare internațională?
Amalia, sună caraghios, dar engleza e, pour le meilleur ou pour le pire, limba de circulație internațională în medicină. Societatea științifică studențească de la București se cheamă Scientific Organization of Medical Students. Nici o comunicare nu va circula liber în comunitatea medicală dacă nu e în engleză, etc.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

amalia93
elder
elder
Posts: 970
Joined: Tue Mar 03, 2009 9:01 pm

Re: Medical Adventure School in Holiday - Oradea (Padis)

Postby amalia93 » Wed Jun 16, 2010 9:17 am

de acord. atunci sa puna mana pe engleza toti studentii la medicina si toti doctorii. si s-o invete cum trebuie, nu dupa ureche, ca doctor prin alte tari inseamna inalta educatie academica. intr-a cincea inveti ca se zice on holiday, nu in holiday. si problema cea mai mare e ca nici macar nu sunt constienti de ignoranta lor aia care produc astfel de titluri, ca ar intreba pe unul care stie engleza. sunt, slava domnului, destui printre voi care nu ar face astfel de greseli. da' inglezashte stie toata lumea azi, nu?

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Medical Adventure School in Holiday - Oradea (Padis)

Postby b3 » Wed Jun 16, 2010 9:44 am

mentionez ca am preluat anuntul "as is" si nu mi-am permis sa modific titlul ales de organizatori :)
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17799
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Medical Adventure School in Holiday - Oradea (Padis)

Postby Phat Skidz » Wed Jun 16, 2010 1:22 pm

Este engleza medicală, amalia. E ca româna medicală (aia în care se zice "predominent"). Nu e engleza mainstream.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests