Bal ???

care ne mananca zilele
emma nicholson
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Wed Apr 07, 2004 9:45 pm

Postby emma nicholson » Fri Jul 02, 2004 11:05 am

Ba vrei sa renunt la explicatii...ba imi cer o gramada de explicatii...concluzia?...plus ca repet: nu ai avut nici decenta sa te prezinti (asta ca sa nu mai vorbim de limbaj).
Cat despre dezinformaare, chiar esti dezinformata (desi iti place sa crezi ca le stii pe toate)....
Cat despre balul din septembrie (da, in septembrie!!!) stai linistita ca nu este obligatorie prezenta....
Un ultim lucru (ce tine tot de (ne)informarea ta): mi-am cerut scuze (si nu o data)!
Deci, in conditiile in care chiar nu mai vrei nici o explicatie, ok....ma retrag...cu scuzele de rigoare!

User avatar
ndsimona
elder
elder
Posts: 745
Joined: Tue Mar 16, 2004 8:25 pm
Location: Bucuresti

Postby ndsimona » Fri Jul 02, 2004 11:17 am

Am folosit un ton ridicat, dar cat am putut eu de decent in fata unei asemenea intamplari. Cat despre numele meu, nu inteleg ce relevanta are in toata chestia. Si de altfel , nickul meu este sugestiv.
ndsimona

User avatar
alex-n
junior
junior
Posts: 70
Joined: Sun Dec 07, 2003 3:17 pm

Postby alex-n » Fri Jul 02, 2004 12:37 pm

emma nicholson wrote:Te rog sa te informezi: la Snagov nu s-a ajuns (au plecat spre Snagov, dar nu au mai ajuns).


Corect: au plecat spre Snagov, dar nu au mai ajuns! Ai tupeu sa spui de ce, daca esti atat de bine informata? Pina acum nu ai dat nici un detaliu despre ce s-a intamplat.

Sa-ti spun eu ce s-a intamplat: Stefan Bogdan sau Oana Batcu (unul din ei)
a vorbit cu Dl Varasteanu, care am inteles ca el era persoana de legatura de la Snagov, si le-au spus ca degeaba vin pina acolo, pt ca in afara de sala (adica 4 pereti si spatiul dintre ei) nu este nimic aranjat, nici mese, nici personal angajat.

In fond, nu stiu daca are vreo relevanta deplasarea fizica a persoanelor respective la Snagov.
Ramine ideea de baza : NU ATI ARANJAT mare lucru din ce ai spus miercuri la facultate. Mai exact, mai erau multe de facut, nu doar procurarea mincarii si a bauturii.
Asa ca las-o moale.

Alex
"Sunt masochist! Traiesc in Romania"

User avatar
Kamikazee
senior
senior
Posts: 124
Joined: Wed Mar 24, 2004 11:56 am
Contact:

Postby Kamikazee » Fri Jul 02, 2004 12:46 pm

Dupa ce am citit toate posturile am realizat ca nu am inteles nimic... pina la urma sa imi cer si eu banii inapoi?..se mai tine sau nu balul?
Wake up and smell the roses

User avatar
alex-n
junior
junior
Posts: 70
Joined: Sun Dec 07, 2003 3:17 pm

Postby alex-n » Fri Jul 02, 2004 12:52 pm

Multumeste-le organizatorilor care nu au dat nici un anunt oficil, clar pe forum.
Adina zicea ca s-a aminat balul pt luna septembrie. Probabil va fi balul seriei ei si a lui seb.

Alex
"Sunt masochist! Traiesc in Romania"

User avatar
Kamikazee
senior
senior
Posts: 124
Joined: Wed Mar 24, 2004 11:56 am
Contact:

Postby Kamikazee » Fri Jul 02, 2004 12:54 pm

in ce serii sint ei? ca daca tot nu o sa imi iau banii poate ma mut la ei sa am si eu parte de bal
Wake up and smell the roses

User avatar
Wizzy
senior
senior
Posts: 292
Joined: Tue Dec 02, 2003 11:29 pm

Postby Wizzy » Fri Jul 02, 2004 4:16 pm

Ceea ce se intampla cu balul este rusinos. Cei care s-au angajat la organizarea lui ar fi trebuit sa se ocupe din timp de el si sa puna cu cateva saptamani inainte totul la punct. Nu lasat pe ultima saptamana. La fel trebuia aranjat si vorbit cu Oprescu&Popa. Sau poate ca organizatorii si-au inchipuit ca profii se vor ocupa de mancare, chelneri, etc. iar ei vor strange doar banii? De asemenea imi este extrem de greu sa cred ca Popa&Oprescu nu-si gaseau timp sa dea cateva telefoane pentru a aranja cele ce tineau de ei, ca oricum nu cred ca se duceau in persoana.

Iar faza cu anuntatul reprezinta inca o bila neagra. Normal era sa se fi postat si pe forum, si pe lista de discutii a ssmb de catre organizatori deciziile luate si mersul lucrurilor. Nu lasat sa se afle de la altii... parca acum cateva saptamani discutam de transparenta, nu?

Imi pare rau, dar colegii vostri au dreptate. Nu aveti scuza. Nu se lasa pe ultimele 3-4 zile angajatul chelnerilor, meniul, bautura, transportul... cu alte cuvinte cam totul. Practic voi nu ati aranjat mai nimic cu exceptia salii (care de fapt au pus-o la dispozitie profii mai sus-numiti din cate am inteles eu) si dj-ului!

Asa ceva nu ar fi trebuit sa se intample tocmai la balul de absolvire al studentilor.
Last edited by Wizzy on Fri Jul 02, 2004 4:18 pm, edited 1 time in total.
A man is only as big as the dreams he dares to live!

User avatar
lady galadriel
senior
senior
Posts: 233
Joined: Mon Dec 08, 2003 7:21 pm
Location: acasa

Postby lady galadriel » Fri Jul 02, 2004 4:17 pm

nu e prostie Seb, ci voi ne-ati luat pe noi de prosti si v-ati batut joc de buna noastra credinta ...

User avatar
Gongul
senior
senior
Posts: 284
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

watch this!

Postby Gongul » Wed Jul 07, 2004 9:54 am

Atat timp cat persoane ca Seb si Adina Ionescu se vor ocupa de organizare sa nu va asteptati sa faceti bal anul asta....poate in 2034...student 6, seria 7!

User avatar
Oana
junior
junior
Posts: 31
Joined: Tue Nov 11, 2003 10:54 pm
Location: bucuresti

Postby Oana » Wed Jul 07, 2004 12:11 pm

v-ati mai intalnit pana la urma in barul acela? eu nu am nici o legatura, sunt doar curioasa...
viata e nashpa;
noroc ca-i scurta...


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests