scrisoare deschisa bogdan o. popescu

care ne mananca zilele
User avatar
keep_em_confused
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Tue Apr 06, 2004 7:31 pm

Postby keep_em_confused » Wed Apr 07, 2004 11:53 pm

sau proces verbal de constatare a intalnirii semnat de toti :lol: inclusiv cu nota de plata ca anexa 1.

User avatar
cerebrex
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Thu Jul 31, 2003 3:07 am

Postby cerebrex » Thu Apr 08, 2004 12:26 am

Bai Bogdane, zau nu inteleg ce naiba au astia cu tine. Ce daca ai corectat si tu acolo niste voturi, ca doar n-ai dat in cap la oameni pe strada?!... Plus ca ai primit directive de sus... ce era sa faci, sa zici: nu don Lorenzo, eu nu fur! Pai ce, parca asa ajungi sef de lucrari?

Zau, eu te inteleg, de unde naiba sa ai tu bani sa dai pentru ca sa avansezi in grad, cand uite ce mizerie e in medicina romaneasca. Inteleg, daca ai fi fost macar dermatolog, daca nu chirurg, atunci da, aveai... dar asa, la neurologie, de unde? Te revansezi si tu cum poti...

Si pana la urma de ce atata agitatie? De unde au aparut si astia cu pretentii? Cui ii pasa cine conduce universitatea asta de kko, ca parca daca ar fi altcineva, nu tot la fel ar fi pentru studenti? Ca daca am avea un rector sau macar un decan adevarat, parca ar putea promova eficient idei ca: introducerea numerus clausus, modificarea sistemului de finantare pentru UMF, rezidentiat corect, licenta nationala pe bune, burse mai mari, camine mai bune, biblioteci garnisite cu publicatii de ultima ora, laboratoare noi (altele decat cele pentru biocel si histo), concursuri corecte, non-plagiate etc. etc. ... haida-de! Vise de adolescenti naivi, cu cas la gura!

Auzi cine se gaseste sa-ti dea tie lectii! Cum pot niste amarati si inferiori de studenti sa priceapa valori democratice precum corectitudinea, domnia legii, verticalitatea, libertatea de expresie si demnitatea? Las' ca le intelegi tu pentru toti. Le-ai invatat la doctorate. Doua. Parca te vad: "Lasati-ne dom'le in pace sa ne facem treaba, ce naiba va bagati peste noi?"

Bai Bogdane, uite ca ne bagam... sincer, ma asteptam de la unul cu atata creier pe cat zici tu ca ai in cap sa fure mai elegant si mai greu de dovedit. Uite, de exemplu mentorul tau, Laurentiu... dom'le, poti spune ce vrei tu despre Laurentiu, dar omul e un maestru. Pai sa prostesti tu atata amar de profesori universitari doctori, 12 ani de zile?? Sa-i faci in sange ori de cate ori ai ocazia (vezi ultima nazdravanie cu prof. dr. Irinel "Mostenitorul" Popescu), sa tremure toti cand vad ca te zbarlesti, e ceva, nene. Nici nu ma mir ca in capul tau Laurentiu e Marele Conducator, Carmaciul, sau cum naiba ii mai spui noaptea dupa rugaciune. Da, dar tu esti prost. Te lasi descoperit. Faci greseli de incepator. Macar daca ne-ai da ceva mai mult credit, dar asa, sa crezi ca suntem prosti, ignoranti si lasi si ca ne poti prosti dupa cum te taie capul, zau, chestia asta chiar ma enerveaza. Mai bine taceai si tu ca Voiculescu, care isi da seama mai bine de situatia in care se gaseste. Deh, ani de experienta...

Oricum, vreau sa stii ca in momentul cand baietii de la politie te vor cauta la spital (sau poate acasa, ce stiu eu?), noi, studentii inferiori, i-am trimis. Cand o sa inceapa ancheta la parchet, sa stii ca procurorii stiu multe. Te sfatuiesc sa nu ii minti, nu de alta dar tocmai am stabilit circumstantele atenuante pe care le ai. Tu chiar vrei sa faci puscarie pentru Laurentiu? Ma rog, alegerea ta.

Un singur lucru trebuie sa tii minte: vremurile se schimba si nici tu, nici Laurentiu, Voiculescu, Negreanu, Ama, Leon, sau mai stiu eu care, nu o sa puteti sa le puneti chiar tuturor pumnul in gura. Chiar daca multi tac, studentii de la medicina continua sa creasca inteligenti, puternici si echilibrati, inspirand adierea proaspata ce vine dinspre Europa.

Hai, somn usor, ca lui Laurentiu nu-i tihneste

emma nicholson
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Wed Apr 07, 2004 9:45 pm

Postby emma nicholson » Thu Apr 08, 2004 12:28 am

.
Emma

User avatar
seb
senior
senior
Posts: 128
Joined: Fri Jul 11, 2003 1:56 am
Location: Virginia
Contact:

Postby seb » Thu Apr 08, 2004 12:36 am

Salut kooksee,

Si mie imi place propunerea ta dar nu cred ca va sta in picioare pentru ca nu vad cum ii putem demonstra Dlui Dr BOP ca merita intalnirea:

atentie! nu accept in discutie decat oameni care vor sa faca o cariera profesionala de calitate. cariere politice, sociale, etc nu ma intereseaza si imi rezerv dreptul sa le desconsider pe bune argumente.




si apoi intrebarea "critica" Dlui Dr, as spune chiar si retorica :roll: :

cu valoarea dvs ma intereseza prin ce va evidentiati, pt ca tocmai am acceptat sa stau de vorba cu orice student care isi doreste o cariera medicala in Romania, in week-endul dupa Pasti.


Eu promit cu toate astea ca o sa vin si in plus de asta daca sunt peste 10 persoane platesc eu cola pentru "diferenta" 8)
Nu o sa pot decat sa-mi exprim speranta ca nu o sa fie locul "transparentizat" de aceleasi gorile de la alegeri si de la rectorat (conferinta de presa).
Asadar iti dau dreptate si cu "din fata monitorului toti suntem curajosi" si ma gandesc ca si monitorul e intr-un fel tot transparent :wink:..

Seb
http://www.americas400thanniversary.com/ Nici n-au trecut 400 de ani si hop si eu.. :D

"Not everything that counts can be counted, and not everything that can be counted counts."

User avatar
Kamikazee
senior
senior
Posts: 124
Joined: Wed Mar 24, 2004 11:56 am
Contact:

Postby Kamikazee » Thu Apr 08, 2004 9:42 am

...te tin minte cu cinstea aia ....:)
Wake up and smell the roses

User avatar
Bakardo
junior
junior
Posts: 61
Joined: Wed Nov 26, 2003 1:45 pm

Postby Bakardo » Thu Apr 08, 2004 3:27 pm

:) Hop, si eu...
Probabil ca post-ul asta era de "bar de negri", sectiunea bancuri...nici acolo n-am ris atita...mai, oameni buni, voi chiar nu ati vazut cita distanta este intre Dl. BOP si realitate ??? Oricare individ cu capul pe umeri il va vedea, daca citeste tot ce a postat pina acum, ca pe un mare refulat...plin de titluri nobiliare si basini...sa mor io, parca citeam Dumas tatal, lipseste Ludovic al 'nshpelea din copacul lui genealogic si nobiliar...ca a facut aia, ca a facut ailalta...noroc cu el, ca altfel Pamintu' se aplatizeaza si am dat de dracu'...A zis Ed Hunter o chestie mishto, faza cu plasarea CV-ului din prima pe forum, chestie care lar incadra pe BOP la categoria "jigodii"...Ed, frate, ai de la mine o stringere calduroasa de mina...ai fost de milioane...
Uite ce zicea Dl. BOP chiar la inceput:
"De la bun inceput spun ca nu voi intretine polemici pe acest site, cu de ce sau cum, cu valori de adevar pierdute, regasite, inventate."
...sau: "De asemenea, imi cer scuze ca nu voi raspunde, de aici inainte, profanarilor urmatoare care risca sa apara pe acest site."

Pentru ca dupa aia, sa o tina tot intr-o polemica...
Vreti parerea mea ? Poate nu, dar...nu-i mai dati apa la moara, lasati topicul asta de izbeliste, fratilor...nu vedeti ca ii faceti jocul...grandomania lui se alimenteaza din astfel de pierderi de energie (eu vorbesc ?! :oops: ), timp si nervi...
Va las, ca v-am chiaunit destul de cap... :?
Life is a beach ???!!! A sunny one ???

andreif
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Wed Jul 16, 2003 9:05 am

Re: scrisoare deschisa bogdan o. popescu

Postby andreif » Sat Apr 10, 2004 12:15 pm

Eu am inteles ca Bogdan Popescu a facut un doctorat in Suedia, ceea ce nu inseamna putin lucru, mai ales ca nu e facut la un oarecare institut. Nu ar trebui sa aruncam totusi cu vorbe mari de genul "cel mai bun jurnal de biochimie medicala din lume ( J Biol Chem)". Eu fac doctoratul in Biologie Celulara in Canada si pot spune ca sunt foare multe jurnale mai bune decat JBC (JCB, Cell, Nature, Science etc). Nu zic ca nu e un jurnal destul de bun, dar nu este cel mai bun in nici un caz. O sa primesc replica ca e cel mai bun de biochimie, ceea ce ar fi total gresit. In toate jurnalele pe care le-am mentionat se publica rezultatele cercetarii in Biochimie, Biologie Celulara si Moleculara, Genetica. Nu se mai face distinctia asa de clar incat sa existe jurnale exclusiviste din acest punct de vedere.
In JBC se gasesc articole foarte bune dar si articole execrabile (asta pentru ca decizia publicarii in acest jurnal o ia un singur reviewer, nu 3 cum se intampla la majoritatea altor jurnale). Cred ca articolul lui Bogdan Popescu face parte din prima categorie. Dar inca o data, nu e nici pe departe cel mai bun jurnal de biochimie din lume. Hai sa nu dezinformam!!

Andrei

andreif
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Wed Jul 16, 2003 9:05 am

Postby andreif » Sat Apr 10, 2004 12:44 pm

Am citit acum cam tot ce s-a scris pe acest topic. Sper ca cel ce a semnat cu numele "Bogdan Popescu" sa nu fie chiar dumnealui pentru ca limbajul ignar folosit l-ar descalifica total. Inca mai sper.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Sat Apr 10, 2004 3:09 pm

"speri mata"....
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Thorr
senior
senior
Posts: 121
Joined: Mon Nov 24, 2003 2:42 pm
Location: Walhalla

Postby Thorr » Sun Apr 18, 2004 12:45 pm

AKNOWLEDGEMENTS

(...)

Maria Anckacrona, my spervisor, who accepted me as her first Ph D student, for trusting, for giving me the chance to work independetly, for tolerating with my strange way of traveling between Sweeden and Romania (...)

Bengt Winblad, my co-supervisor, for optimistically encouraging me, for covincing me to spend some years in basic research and not run to the clinics, for his constant help in more or less everything, for his major generosity (...)

Richard Cowburn, chief of the Section and co-author, for his trust in my work and in my ideas, for treating me as a colleague, for fruitful guidance (...)

Marianne Schultzberg, for her very nice attidude to me, for scientific discussions, for involving me in her projects and for bringing me flowers before a Christmas spent alone in Stockholm.

Mircea Oprica, my only Romanian friend in Stockholm who was essential for keeping my fluent Romanian (...)

Anna B., Dorota and Hanna for their friendly attitude (...)

Laurentiu M. Popescu, supervisor of my first (romanian) Ph D, for teaching me science, for always trusting me and investing in me, for his clear vison inside the cell, for so many hours of scientific brainstorming, for considering me an equal partner in our discussions about neuroscience and life, and for sending me to Karolinska Insitute in March 1999

(...)


http://diss.kib.ki.se/2004/91-7349-786-X/thesis.pdf


Iata kui multzumeshte BOP, shi mai ales PENTRU CE multzumeshte acesta. Nu e nimick anormal pentru un roman sa aprecieze sincer ospitalitatea, intzelegerea, tolerantza shi zambetul sckandinav. Ce e anormal insa, este ka, dupa 5 ani petreckutzi intr-un asemenea mediu konfortabil (este , kredetzi-ma pe kuvant), BOP nu invatza nimick din ceea ce a apreciat, iar dupa ce afirma, apar dubii serioase ku privire la sinceritatea multzumirilor sale.
Suedia exceleaza prin linishte, civilizatzie shi bun simtz. Este o tzara in kare un mizantrop paranoick ka mine s-a simtzit pentru prima oara normal, shi am simtzit ka pot zambi sincer zambetului lor. Bineintzeles, au existat momente de dezamagire kand am auzit un sonor "te introduc in p... ma-tii kurvo" pe Stura GÃ¥tan, shi, ku putzina atentzie am reushit sa deosebesck suedezii de outsideri nu atat dupa fizionomie kat dupa atitudine, dupa privirile hamesite, dupa preexistentza unui suras ipockrit in koltzul buzelor...
Nu m-ar mira sa-l fi reckunosckut pe BOP vreodata pe strada dupa kriteriile expuse mai sus...Shi o spun pentru ka se pare ka acest tanar "profesionist" (kum il va numi Evenimentul Zilei in numarul de maine) nu a invatzat nimick din liberalismul tolerant shi civilizat al tzarii kare l-a fackut docktor. Acesta e din packate paradoxul prinosului de bunatate sckandinav...genii shi naparci laolalta, uniformizatzi doar printr-un "vänta lite"




atentie! nu accept in discutie decat oameni care vor sa faca o cariera profesionala de calitate. cariere politice, sociale, etc nu ma intereseaza si imi rezerv dreptul sa le desconsider pe bune argumente. atentie de la cine stiti ce stiti. Toti cei care ma denigreaza sunt niste ratati, si va voi demonstra asta cand vreti voi ( intrebati-i numai de cate ori au dat la facultate, si pe urma va spun eu).

scuze pt "mii de garzi". am facut doua pe saptamana, din anul intai, semestrul II pana in anul cinci. oricum, au fost foarte multe.


...oare asha ar raspunde un suedez?


dincolo de impertinenta dvs va raspund ca unui cetatean obisnuit, ceea ce si sunteti. cu cariocile stiti bine cum a fost, ca ati fost de fata. cu valoarea dvs ma intereseza prin ce va evidentiati, pt ca tocmai am acceptat sa stau de vorba cu orice student care isi doreste o cariera medicala in Romania, in week-endul dupa Pasti. Aveti va rog in vedere ca timpul meu e limitat, mai ales fata de cei fara principii morale.

pe de alta parte, in ce calitate ati aparut filmat in incinta Colegiului Meidiclor din Bucuresti? Dupa stiinta mea, CMB nu gazduieste oficial decat medici.


...in Suedia, orice cetatzean, indiferent de kompetentza, poate cere sockoteala autoritatzilor pentru felul in kare banii publici sunt administratzi shi poate kontesta kompetentza celor desemnatzi sa-i administreze. Ori UMF se hraneshte din bani publici, iar alegerile universitare urmaresck desemnarea unor indivizi kare sa garanteze keltuirea acestor bani publici intr-un mod judicios. Se pare ka bunatatea sckandinava l-a orbit intr-atat pe BOP inckat acesta a omis sa-i studieze originile...


nu stiu cat de clar va este si cat de eficace va functioneaza cortexul de asociatie ( imi cer scuze pt acesti termeni).

eu am o cariera in strainatatea pe care dvs o vizati. si va urez noroc la acumulat caini cu covrigi in coada.

imi cer scuze ca nu imi pare rau ca plecati, intrucat am prieteni medici in strainatate cu mult mai valorosi decat dvs.

nu imi ramane decat sa va urez succes in demersul de plecare, si sa va intreb: chiar va pasa, daca plecati? eu, cu patru oferte de munca in strainatate, m-am hotarat sa traiesc in tara. chiar va deranjeaza ca ma pot intalni cu un grup de studenti care vor sa isi faca o cariera in Romania?


...domnule BOP, dacka dv vi s-au oferit intr-adevar 4 shanse de a ramane intr-un paradis ka Suedia shi le-atzi refuzat se nasck urmatoarele explickatzii:
1. atzi simtzit ka nu va putetzi integra intr-o societate koreckta
2. atzi fost depashit de standardele cerute de acea societate
3. suntetzi un isterick balckanick get-beget kare a simtzit ka nu-shi poate refula frustrarile shi konstrui alter-ego-ul dorit intr-o societate relativ meritockraticka kum e cea suedeza.

Mi-e mi s-a oferit shansa unui post de "westernblotter", sau, mai pe intzelesul dv, de "eprubetist", "paharnick de laborator", shansa pe kare am refuzat-o pentru ka am pretentzii mult mai mari, iar timpul probabil va dovedi dacka sunt intemeiate sau nu. In nici un kaz nu am refuzat din asha zisul "patriotism" shi "spirit civick" ku kare incerckatzi dv sa va masckatzi obedientza katre cel karuia ii multzumitzi ka va trimis la Karolinska...
Ku asemenea disckursuri nu packalitzi nici mackat un lapon produckator de jülöl din Lumeå



Tov. zavoianu,

1) cine esti tu? nu ai avut nici o hartie ca reprezinti pe cineva.
2) nu te-a dat nimeni afara, ai plecat singur.
3) nu mai pot sa dezvinovatesc cat poti tu minti, pentru ca am treaba. cum crezi ca poti face o treaba buna acum si apara pe cineva, plecand din tara?
4) cine vrea sa inteleaga, sa inteleaga, eu ti-am raspuns. Ce cautai la sediul CMB sa dai declaratii pe posturi de televeziune cand tu nu esti membru CMB?

Cu lehamite radical total




tov zavoianu,

nu stiu de cate ori ai citit DSM IV dar cred ca niciodata. Eu am citit-o de mai multe ori. m-am lamurit o data in plus ca esti total penibil, ca stii mai bine decat mine DSM IV. Whatever. Du-te cu Dumnezeu, pt ca e saptamana mare. Dupa Pasti, cred ca ghicesti unde trebuie sa te duci. Nu cumva stii mai bine decat mine si Neurologie? Si tot?





shi ackum domnilor...vocea ratziunii drasticilor psihiatri anglosaxoni





DIAGNOSTIC AND STATISTICAL MANUAL OF MENTAL DISORDERS (DSM-IV, 1994)
Personality Disorders
Cluster B Personality Disorders
301.50 Histrionic Personality Disorder

Individuals with Histrionic Personality Disorder are uncomfortable or feel unappreciated when they are not the center of attention (Criterion 1). Often lively and dramatic, they tend to draw attention to themselves and may initially charm new acquaintances by their enthusiasm, apparent openness, or flirtatiousness.attention to themselves and may initially charm new acquaintances by their enthusiasm, apparent openness, or flirtatiousness.(...)
They are overly concerned with impressing others by their appearance and expend an excessive amount of time, energy, and money on clothes and grooming.(...)
These individuals have a style of speech that is excessively impressionistic and lacking in detail (Criterion 5). Strong opinions are expressed with dramatic flair, but underlying reasons are usually vague and diffuse, without supporting facts and details.
Individuals with Histrionic Personality Disorder have a high degree of suggestibility (Criterion 7). Their opinions and feelings are easily influenced by others and by current fads. They may be overly trusting, especially of strong authority figures whom they see as magically solving their problems.(vezi multzumire katre Don Lorenzo) (...)

Cluster B Personality Disorders
301.81 Narcissistic Personality Disorder

The essential feature of Narcissistic Personality Disorder is a pervasive pattern of grandiosity, need for admiration, and lack of empathy that begins by early adulthood and is present in a variety of contexts.
Individuals with this disorder have a grandiose sense of self-importance (Criterion 1). They routinely overestimate their abilities and inflate their accomplishments, often appearing boastful and pretentious. They may blithely assume that others attribute the same value to their efforts and may be surprised when the praise they expect and feel they deserve is not forthcoming.Often implicit in the inflated judgments of their own accomplishments is an underestimation (devaluation) of the contributions of others.(...)They may ruminate about "long overdue" admiration and privilege and compare themselves favorably with famous or privileged people.(...)
They may feel that they can only be understood by, and should only associate with, other people who are special or of high status and may attribute "unique," "perfect," or "gifted" qualities to those with whom they associate.(...)They are likely to insist on having only the "top" person (doctor, lawyer, hairdresser, instructor) or being affiliated with the "best" institutions, but may devalue the credentials of those who disappoint them.
Individuals with this disorder generally require excessive admiration (Criterion 4). Their self-esteem is almost invariably very fragile. They may be preoccupied with how well they are doing and how favorably they are regarded by others.They may expect their arrival to be greeted with great fanfare and are astonished if others do not covet their possessions. They may constantly fish for compliments, often with great charm.A sense of entitlement is evident in these individuals' unreasonable expectation of especially favorable treatment (Criterion 5). They expect to be catered to and are puzzled or furious when this does not happen.For example, they may assume that they do not have to wait in line and that their priorities are so important that others should defer to them, and then get irritated when others fail to assist "in their very important work."This sense of entitlement combined with a lack of sensitivity to the wants and needs of others may result in the conscious or unwitting exploitation of others (Criterion 6).They expect to be given whatever they want or feel they need, no matter what it might mean to others. For example, these individuals may expect great dedication from others and may overwork them without regard for the impact on their lives.(...)They often usurp special privileges and extra resources that they believe they deserve because they are so special.
Individuals with Narcissistic Personality Disorder generally have a lack of empathy and have difficulty recognizing the desires, subjective experiences, and feelings of others (Criterion 7).They may assume that others are totally concerned about their welfare. They tend to discuss their own concerns in inappropriate and lengthy detail, while failing to recognize that others also have feelings and needs. They are often contemptuous and impatient with others who talk about their own problems and concerns. These individuals may be oblivious to the hurt their remarks may inflict (e.g., exuberantly telling a former lover that "I am now in the relationship of a lifetime!"; boasting of health in front of someone who is sick). When recognized, the needs, desires, or feelings of others are likely to be viewed disparagingly as signs of weakness or vulnerability. Those who relate to individuals with Narcissistic Personality Disorder typically find an emotional coldness and lack of reciprocal interest.
These individuals are often envious of others or believe that others are envious of them (Criterion 8).(...)They often display snobbish, disdainful, or patronizing attitudes (Criterion 9)


ackum judeckatzi shi singuri...shi intrebatzi-va mackar in lockul ala unde pana shi regii merg singuri...are dreptul un asemenea om sa ne educe?
...För Den Gud, För Den Küngen, För Den Rättvisa!

User avatar
Luci Sandor
senior
senior
Posts: 441
Joined: Wed Apr 07, 2004 11:17 pm
Location: 127.0.0.1
Contact:

Postby Luci Sandor » Sun Apr 18, 2004 6:06 pm

Are dreptul. Astea parca nu erau boli, si nici macar daca ar fi boala, pentru ca nu toate bolile psihiatrice incumba asupra calitatii efortului medical ori didactic. Pentru un tinar care vrea mai mult decit westernblotul (aici m-ai lovit in inima), trebuia sa stii asta, discriminatorule :)
nu arunca lucrurile care pot fi utile altcuiva, doneaza pe Freecycle Bucuresti

User avatar
Thorr
senior
senior
Posts: 121
Joined: Mon Nov 24, 2003 2:42 pm
Location: Walhalla

Postby Thorr » Sun Apr 18, 2004 7:20 pm

Luci Sandor wrote:Are dreptul. Astea parca nu erau boli, si nici macar daca ar fi boala, pentru ca nu toate bolile psihiatrice incumba asupra calitatii efortului medical ori didactic. Pentru un tinar care vrea mai mult decit westernblotul (aici m-ai lovit in inima), trebuia sa stii asta, discriminatorule :)


eh...atunci, nu itzi urez deckat sa ai parte numai de profesori "borderline"...
...För Den Gud, För Den Küngen, För Den Rättvisa!

User avatar
informer
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Fri Apr 23, 2004 11:16 pm

Postby informer » Sat Apr 24, 2004 11:28 pm

ba - poescu bogdan, ovidiu - md double phD asta mai zice ceva? sa vezi ca ne cheama la un cocktail la lansarea lui de carte originala de 200 euro la editura carol davila, si acolo se va chema ca a discutat cu studentii contestatari cel purtator de cuvant al universitatii ocupat cu garzile si bodyguarzile.

misto

User avatar
smart ass
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Thu Apr 15, 2004 9:51 am

Postby smart ass » Sat May 01, 2004 12:25 pm

Am gasit pe net o scrisoare deschisa din partea unui prieten catre BOP- care il trimite similar la carte din politica :))

http://www.ziua.ro/f.php?year=2004&thre ... 8&id=61476

BOP, mai sunt lalele in Bucuresti?

Mai stii cat de mult m-ai facut sa rad cand am descoperit ca pe prietenul nostru il mai chema si Mugurel? N-am ras niciodata mai mult. Nu merita sa-l enervam cu glumele noastre.
~'~
Stiu sigur ca vei citi acest mesaj. Stiu la fel de bine ca poti citi momentul de fatza. Incearca sa te regasesti in poza aceea celebra pe care mi-ai trimis-o de curand, cu 'baiatul' care agatza o teza in cui intr-o Universitate celebra. Locul tau este in neuroscience, websites, nu aici. I wish you the best of luck !
~'~
Nimeni nu ar fi putut tzine in bratze mai multe lalele, ca atunci in acel martie, cand ai 'glumit' tu in fata tuturor.
~'~
Iarta-mi mesajul. Iti multumesc daca ai sa poti sa-mi accepti sfatul.
~'~
E-Gal, membru k-phi in inegalabilul zigurat Sci. (nu rade, cei din OSUniv m-au legat de ei caci altfel i-as fi uitat).



User avatar
informer
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Fri Apr 23, 2004 11:16 pm

Postby informer » Mon May 03, 2004 1:06 am

BOP draga - purtator de cuvant al umf - nu faci cinste UMFului si aduci si tu niste docomente aici pe forum?

ce zici de contestatia profilor? http://medicina.no-ip.org/forum/viewtop ... 8303#18303

vedem si noi niste stenograme ale sedintelor de senat? ca doar e publice zice legea, da' de dat UMF se zice ca nu le da nici sa le ceri cu legea accesului la informatii publice :lol:

Eh? te dai mort/ranit in garzi? am auzit ca spaga minima la tine e 100$ pentru orice consultatie :lol:

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Sun May 23, 2004 2:35 pm

Si uite asa ati scapat de povara de a face declaratii in numele altora, si avetzi sansa sa va exprimati liber ca un membru al elitei academice astazi debarcata de la conducerea UMF. Succes in cariera dumneavoastra care promite atat de mult. M-ar mira sa nu luati pozitia strutului si sa mai exprimati vreo parere, fie ea legata de UMF sau de orice altceva se discuta pe forumul asta. Dar cine stie... :o Poate auzim totusi un drept la replica coerent...
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests