Accesul in sedintele de senat-consiliu

care ne mananca zilele
User avatar
Kamikazee
senior
senior
Posts: 124
Joined: Wed Mar 24, 2004 11:56 am
Contact:

Postby Kamikazee » Sat May 29, 2004 10:04 am

oare de ce ipocrizia e asa la moda?. :twisted: ..
am incercat sa particip...ca observator...la ultima sedinta de senat
....pacat ca am incercat, am pierdut de pomana o ora in fatza salii (cu rugaminti si intrebari)
traiasca dreptul la informare... :wink:
...multzumex celor implicatzi....
Wake up and smell the roses

User avatar
lady galadriel
senior
senior
Posts: 233
Joined: Mon Dec 08, 2003 7:21 pm
Location: acasa

Postby lady galadriel » Sun May 30, 2004 8:58 pm

de acord cu dreptul la informare...
...se implineste aproape o saptamana de cand sefii de serie au facut propuneri pt subiectele de licenta si nimeni nu spune nik :( ,se pare ca trebuie sa stim doar ce vor unii...pacat...asta spune multe despre altruismul clamat al reprezentantilor nostri... :(

User avatar
mastermind
junior
junior
Posts: 73
Joined: Tue Jul 08, 2003 3:18 pm
Location: Bucuresti

Postby mastermind » Sun May 30, 2004 11:08 pm

Lady galadriel te rog frumos sa nu generalizezi in privinta sefilor de serie!Eu de exemplu mi-am anuntat seria, chiar i-am pus in cel mai democratic mod sa aleaga cele 10 subiecte de la medicina de familie care sa fie scoase!Daca vrei sa critici,critica la obiect nu generaliza: cutarescu,seria y, nu face aia sau cealalta!Ca sa stie omul si sa remedieze!
Parerea mea! :D
Magister dixit!

User avatar
lady galadriel
senior
senior
Posts: 233
Joined: Mon Dec 08, 2003 7:21 pm
Location: acasa

Postby lady galadriel » Mon May 31, 2004 2:15 pm

...n-am zis toate seriile...asta e una ...apoi cand era vorba de proteste si semnaturi,nu mai conta despre ce serie era vorba, conta doar prezenta si eventual semnatura :(

User avatar
seb
senior
senior
Posts: 128
Joined: Fri Jul 11, 2003 1:56 am
Location: Virginia
Contact:

Postby seb » Mon May 31, 2004 5:37 pm

Subiectele de licenta sunt inca in faza de proiect, exact asa cum erau si saptamana trecuta. Nu vad care e legatura cu alegerile insa.

In privinta altruismului mi s-a reprosat si mie ca sunt ipocrit pretinzand ca urmaresc interesele altora.. "e clar ca fiecare-si urmareste interesul propriu!" asta venind din gura unui "reprezentant" ales chiar in consiliul invalidat.

La senatul de joi s-a inceput cu paza la poarta pentru ca asa erau obisnuiti si asa primisera instructiuni de la o functionara din rectorat. Nu vroiau sa permita accesul in rectorat decat celor care erau pe lista celor din senat, exact asa cum s-a facut la sedintele ultime organizate de fosta "conducere umf". La insistentele mele s-a mutat paza la usa intrarii in sala de sedinte si au fost acceptati si observatori din partea studentilor toti cei care erau prezenti la usa inainte de inceperea sedintei. Am inteles ca dupa aceea nu au mai permis accesul a doi studenti care vroiau sa participe ca observatori, si refuzul era motivat de faptul ca sedinta incepuse deja.
Stiu ca au fost si studenti care s-au dorit a fi refuzati. Au venit acolo, au vazut ca li se spune ca nu pot participa, n-au mai incercat sa intre dar s-au pus sa planga in stanga si-n dreapta ca ce incorect a fost ca n-au fost primiti. Diferenta a fost colosala fata de sedintele tinute de "fosta conducere umf" cel putin in sensul (ne)filtrarii intrarii.
Sa nu uitam insa ca inauntru la sedinta au fost prezente aceleasi persoane care s-au intalnit si cu bodyguarzii afara. Poate ca si rectorul interimar n-a vrut sa-i expuna "furiei publice" pe cei ce se temeau de ea :wink: si deci nu a renuntat complet la paza.

Un "ipocrit".
http://www.americas400thanniversary.com/ Nici n-au trecut 400 de ani si hop si eu.. :D

"Not everything that counts can be counted, and not everything that can be counted counts."

User avatar
lothlorien
junior
junior
Posts: 59
Joined: Tue Oct 28, 2003 3:58 pm
Location: lothlorien woods
Contact:

Postby lothlorien » Mon May 31, 2004 5:45 pm

"La insistentele mele s-a mutat paza la usa intrarii in sala de sedinte si au fost acceptati si observatori din partea studentilor toti cei care erau prezenti la usa inainte de inceperea sedintei." by seb
Seb lasa-ne... sau te confunzi cu persoana prof. Popa?

User avatar
seb
senior
senior
Posts: 128
Joined: Fri Jul 11, 2003 1:56 am
Location: Virginia
Contact:

Postby seb » Mon May 31, 2004 5:48 pm

Cred ca stie toata lumea care citeste forumul cine sunt. Nu cred ca sunt in "pericolul" de a fi confundat.

Dar tu cine esti? Nu de alta, dar sa nu cumva sa te confund..

Seb
http://www.americas400thanniversary.com/ Nici n-au trecut 400 de ani si hop si eu.. :D



"Not everything that counts can be counted, and not everything that can be counted counts."

User avatar
lothlorien
junior
junior
Posts: 59
Joined: Tue Oct 28, 2003 3:58 pm
Location: lothlorien woods
Contact:

Postby lothlorien » Mon May 31, 2004 5:49 pm

si intr-adevar unde e lista cu subiectele care au fost excluse in urma intalnirii sefilor de serie de saptamana trecuta?
asteptam in zadar o publicare a ei pe forum?

User avatar
lothlorien
junior
junior
Posts: 59
Joined: Tue Oct 28, 2003 3:58 pm
Location: lothlorien woods
Contact:

Postby lothlorien » Mon May 31, 2004 9:05 pm

Din povestile pe care le-am auzit, la senatul de joi cearta la intrare a inceput din cauza lui Alex Ispas care desi stia ca e pe lista senatului, nu s-a regasit, in locul lui fiind trecut Razvan Popescu. Cand tonurile vocale au devenit prea inalte si de-o parte si de alta, a intervenit prof Florian Popa care a spus cu larghete ca oricine doreste sa intre si sa observe poate fi primit, dar fara drept de vot. Seb intre timp consuma oxigenul in discutii prea putin folositoare cu Costin, poate discutau despre carta...

Deci, in ceea ce priveste insistentele lui, hai sa fim seriosi... Poate insistentele au fost in cealalta directie, de vreme ce se straduie asa de mult cu o zi inainte sa faca alegeri ilegale atat la anul 5 cat si la anul 6, doar, doar or fi in senat studentii care trebuie si care sa fie uniti in spatele liderului de la SSMB...

Demagogie, parca asa se cheama chestia asta...
Image

User avatar
Kamikazee
senior
senior
Posts: 124
Joined: Wed Mar 24, 2004 11:56 am
Contact:

Postby Kamikazee » Tue Jun 01, 2004 9:39 am

faza a fost cam asa...in fatza mea doctorul cibea(care culmea..nu mai e student) a fost acceptat in sala in care se intrunise senatul...
celor 2 studenti de la intrare..intre care si eu...le-a fost refuzat accesul pe motiv ca nu sint pe lista..dupa aceea...pe motiv ca nu vine cineva din conducere(recte domnul rector interimar prof .dr. popa) sa ii accepte..asta nu inainte de a fi legitimatzi :twisted:
cel mai amuzant a fost ca doctorul cibea a fost acceptat de studentul seb....care probabil face si el parte din conducere
...ai umor seb...am si eu o intrebare...pot sa intru si eu in ssm? asa..ca student ce ma aflu..ca poate atunci o sa am dreptul sa particip la sedintele senatului
Wake up and smell the roses

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Tue Jun 01, 2004 11:57 am

celor 2 studenti de la intrare..intre care si eu...


cand a inceput sedinta, TUTUROR studentilor care erau la intrare in sala de sedinta li s-a permis accesul, de catre dn. F.Popa. Din cate am inteles de la tine cand am iesit odata din sala si am vb cu tine, nu erai in sala pentru ca tu impreuna cu Mihai Ene ai venit dupa ce a inceput sedinta - si d'asta nu ai intrat in sala.

cam deviaza topicul de la "alegeri de rector", facem unul nou :)

User avatar
Kamikazee
senior
senior
Posts: 124
Joined: Wed Mar 24, 2004 11:56 am
Contact:

Postby Kamikazee » Wed Jun 02, 2004 12:51 am

..:)..da ma..am ajuns dupa ce a inceput sedinta si DUPA ce reprezentantului ligii stud. i-a fost refuzata participarea...am stat 30 de min in fatza usii salii respective...politicos tzinutzi la distantza de doi "domni" care nu puteau sa ia decizii ...dupa ce i-am lamurit ca totzi studentzii au acces in sala domniile lor au refuzat pe motiv ca nu ne preia cineva din conducere (stiu ca ma repet si imi cer scuze) ..timp in care dl. doctorul cibea a intrat cu acordul dlui student zavoianu.....mi-ai spus ca ai vorbit ulterior cu reprezentantul ligii insistind ca si el poate participa...sa inteleg ca avea acceptul cuiva din conducere si el :) ..sau cum...?
un peste alta...cum putea un student al carui acces a fost RESTRICTIONAT la POARTA rectoratului sa fie in fatza usii salii de consiliu la momentul oportun cind domnul prof.dr.F.Popa a hotarit ca TOTZI cei prezenti ACOLO pot intra?
Wake up and smell the roses

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Wed Jun 02, 2004 1:02 am

DUPA ce reprezentantului ligii stud. i-a fost refuzata participarea


fals. Inainte de senat a fost sedinta de birou de senat, cu prezentarea cartei. Am vb cu Ovidiu inainte de aceasta sedinta si ramasese ca atunci cand vine imi da un bip - a venit pe la 12.10 - mi-a dat bip, sedinta nu se terminase, nu am putut sa vb cu el. Cum am iesit din sedinta - l-am sunat (cam 12.20) - si plecase acasa. Sedinta de senat a inceput pe la 12.30 - si nu mai era acolo - asa ca real nu avea cum sa i se refuze vreo intrare. Iar tie si lui Ene nu avea cum real sa se acorde o intrare, intrucat nu erai acolo cand a inceput sedinta.

Cat despre tonul tau - devine tendentios. "sa inteleg ca ..." - cum vrei, oricum intelegi cat poti si ce vrei. Citeste mai sus, e un cuvant cu LITERE MARI SCRIS.

User avatar
Kamikazee
senior
senior
Posts: 124
Joined: Wed Mar 24, 2004 11:56 am
Contact:

Postby Kamikazee » Wed Jun 02, 2004 1:06 am

poate ar putea sa ne spuna kiar el varianta lui...poti tu sa iei legatura cu el ?...ma repet..ce e cu dr cibea..vad ca eviti subiectul
Wake up and smell the roses

User avatar
lothlorien
junior
junior
Posts: 59
Joined: Tue Oct 28, 2003 3:58 pm
Location: lothlorien woods
Contact:

Postby lothlorien » Wed Jun 02, 2004 11:17 pm

kamikazee, mai incearca si maine sa observi, oricum am auzit ca va fi spectacol, ca la orice chestie care trebuie votata si sunt doua tabere...

asteptam povestiri din ... rectorat
Image

User avatar
darkside
senior
senior
Posts: 410
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:04 am
Location: Somewhere in US of A

Postby darkside » Thu Jun 03, 2004 2:20 am

lothlorien wrote:kamikazee, mai incearca si maine sa observi, oricum am auzit ca va fi spectacol, ca la orice chestie care trebuie votata si sunt doua tabere...

asteptam povestiri din ... rectorat


dar ce tie ti-a frica sa vii ? sau ai ceva de ascuns ?
Ultimul care pleaca sa stinga lumina ......

User avatar
lothlorien
junior
junior
Posts: 59
Joined: Tue Oct 28, 2003 3:58 pm
Location: lothlorien woods
Contact:

Postby lothlorien » Thu Jun 03, 2004 9:08 pm

cam ce crezi ca as putea avea de ascuns? ma asteptam la o intrebare mai serioasa din partea ta...
Image

User avatar
darkside
senior
senior
Posts: 410
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:04 am
Location: Somewhere in US of A

Postby darkside » Sat Jun 05, 2004 5:41 pm

lothlorien wrote:cam ce crezi ca as putea avea de ascuns? ma asteptam la o intrebare mai serioasa din partea ta...


desi cam tardiv avand in vedere celelalte discutii ... mi se parea suspect ca nu vrei sa vii in persoana la acel senat.
Ultimul care pleaca sa stinga lumina ......

User avatar
lothlorien
junior
junior
Posts: 59
Joined: Tue Oct 28, 2003 3:58 pm
Location: lothlorien woods
Contact:

Postby lothlorien » Sat Jun 05, 2004 6:14 pm

era un indemn pentru el sa incerce din nou sa vina, nu scria nimic despre mine...
Image


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests