vreau chirurgie plastica

care ne mananca zilele
User avatar
Arkaanis
Posts: 1
Joined: Thu May 27, 2004 12:26 am

vreau chirurgie plastica

Postby Arkaanis » Thu May 27, 2004 1:04 am

Hmm...tare imbarligat mi se pare forumu asta, dar am reushit sa desprind cateva idei generale...acuma sa exprim o idee generala de-a mea: is in clasa a11a shi de la vreo 5 ani ma gandesc serios sa dau la medicina...in ultima vreme m-am hotarat shi pe ce vreau sa ma specializez (chriurgie, preferabil plastica) Intrebarea pe care v-o adresez voua, tuturor este: cam ce drum tre sa apuc ca sa ajung un plastician de succes prin SUA sau GB? :) Buna intrebarea, nu? A, da atzi ghicit, am pus acest post pe forumul asta pt ca vreau sa dau la medicina la bucuresti...dar mai departe sunt in ceatza.

User avatar
val
senior
senior
Posts: 144
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:05 am

Postby val » Thu May 27, 2004 1:55 am

daca vrei sa ai o viata buna, linistita si fara palme de la sistem, eu zic sa o apuci pe drumul automaticii sau ciberneticii

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Postby tapirul » Thu May 27, 2004 2:59 am

forumul nu e imbarligat daca stai un pic mai mult sa il studiezi.
Am mutat postul aici ca nu avea ce cauta la discutia despre doctorate.
Ca sa ajungi un plastician de succes in US ar trebui sa cam faci Medical School in US. De aici, pentru foreigners e mai greu. Pentru UK intreaba pe eugen, ca el e deja acolo pursuing the same thing.
Clasa XI-a.. Mai ai timp de gandire. Daca vrei medicina de la 5 ani inseamna ca medicina o sa faci, dar ca vrei chirurgie plastica e cam devreme sa spui. Trebuie sa vezi cu ce se mananca medicina, ce ti se potriveste, pentru ce ai abilitati etc. Eu am aflat ca vreau sa fac pediatrie in ultimul modul in anul VI, si e o decizie pe viata. So be patient.


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests