Chirurgie anul III

care ne mananca zilele
Ema
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:58 pm
Contact:

Chirurgie anul III

Postby Ema » Sat Apr 03, 2004 11:11 am

Sunt anul III si fac chirurgia in Coltea.Am urmatoarele intrebari:
1.Cum este examenul din vara cu Burcos? :?
2.Cat depinde la ce asistent ai fost?Acesta iti poate influenta nota?
3.Care sunt sansele ca la anul sa fac chirurgia tot aici?

Bondar
junior
junior
Posts: 87
Joined: Wed Jul 09, 2003 11:27 pm

chiru'-vampiru'

Postby Bondar » Sat Apr 03, 2004 11:46 am

1. Examenul cu dr. Burcos este lejer. Mai ales daca nu il contrazici. :) Pune intrebari de bun simt, generale.
2. Asistentul poate influenta nota: de obicei, el te ajuta: si inainte de a veni Burcos sa te "asculte" la oral, asistentul te pregateste "in linii mari", si cand te asculta dr.Burcos, poate interveni, in favoarea ta. :)
3. depinde de ce vrea seful tau de serie: spitalele se cam aranjeaza intre sefii de serie, secretara, fiecare serie ce "pile" are.... Dar de obicei faci in acelasi loc chirurgia si la anul.

User avatar
rolyzoly
senior
senior
Posts: 218
Joined: Tue Mar 16, 2004 7:55 pm

Postby rolyzoly » Sat Apr 03, 2004 11:55 am

examenul e grila. nu sunt foarte grele. trebuie sa stii cursurile foarte bine. du-te la stagiu si intreaba-ti asistentul (oricare ar fi) de tot ce vrei sa afli. toti sunt superbine pregatiti. agita-te cit mai mult. e important sa te stie burcos (mergi la contravizita, intra in sala). asa o sa fie mai usor la practic pe care il dati cu profu si cu asistentul. dar de fapt profu intreaba. asistentul poate sa-i zica ca esti student bun...bla-bla daca te stie. se poate pica la practic. daca intri in scris nu prea mai sunt sanse sa pici. repet, daca ai fost interesat in timpul anului, nota ta poate capata...noi dimensiuni...in caz ca ai dat-o nitel in bara la scris.
ca sa faci si la anul tot in coltea...e mai complicat. cum ti-o fi norocul :D
se trage la sorti...si de sfori. eu nu fac si in 4 tot acolo :cry:
ah! si nu rata raportul de garda! mai intra constantinescu noaptea pe net? :wink: so damn hilarious :lol:

Ema
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:58 pm
Contact:

Postby Ema » Sat Apr 03, 2004 2:06 pm

Pai nu...mai nou un alt doctor se lauda ca navigheaza pe la 4 noaptea pe diverse site-uri :shock: ...dar de Constantinescu inca nu am auzit asa ceva :o am sa ma interesez. :lol:
Deci sa inteleg ca daca seful de serie se agita suficient,este posibil sa nimerim tot la Coltea...interesant... 8)
Pe la raport am tot fost,iar la contravizita se uita la noi ca la niste ciudatenii...dar cred ca o sa se obisnuiasca...
Presupunand ca reusim sa prindem Coltea si la anul,merg mai departe si intreb:poti sa schimbi asistentul sau e batut in cuie sa ramai la acelasi :( ?

mihaiion2
junior
junior
Posts: 45
Joined: Tue Nov 25, 2003 8:59 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby mihaiion2 » Wed Apr 07, 2004 12:53 am

Daca te agiti din vreme (vorbesti cu asistentul sa va ia si cu Burcos) poti sa schimbi asistentul. Daca nu - Burcos zice "a..... pai voi cunoasteti deja clinica. va duceti la asistentii pe care i-ati avut si anul trecut"

kornishya
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Mon Apr 05, 2004 3:12 pm

Chirurgia in Sf. Maria (Grivitza)

Postby kornishya » Tue Apr 27, 2004 10:19 pm

Iata ca la avizier s-a afishat deja data examenului shi nu ma pot abtzine sa nu simt nishte palpitatzii subtile cand va povestesc. Eu nu am vorbit decat cu o fata care a facut chirurgia anul trecut in Sf. Maria shi n-am putut decat sa aflu ca e de rau. Voi ce spunetzi? Se pune mare accent pe microcursuri, pe prezentzele la sala shi pe cadouri? Exista vreo carte de unde ash putea invatza notziunile din microcurs? Sau exista cineva care sa le aiba pe toate shi sa le imprumut pt a le trage la xerox?

User avatar
crisalia
senior
senior
Posts: 431
Joined: Fri Sep 26, 2003 11:55 pm
Location: asteptand extraterestri
Contact:

Postby crisalia » Tue May 04, 2004 11:39 pm

caut si eu subiectele de chirurgie din municipal de la etj 7 , Oprescu,........pt anul 3!!!!!!!!!!!!!!!mersi anticipat oricarei persoane care ma poate ajuta


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 14 guests