examen de neuro-Universitar

care ne mananca zilele
ecaterina
Posts: 3
Joined: Sun Feb 15, 2004 12:09 am
Location: bucuresti

examen de neuro-Universitar

Postby ecaterina » Sun Feb 15, 2004 12:17 am

cum e examenul?e cam tardiv,maine am.de aceea fac topic nou,poate cineva raspunde rapid.scuze

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: examen de neuro-Universitar

Postby Chingachgook » Sun Feb 15, 2004 8:10 pm

ecaterina wrote:cum e examenul?e cam tardiv,maine am.de aceea fac topic nou,poate cineva raspunde rapid.scuze


Cum a fost?
Acum incepem stagiul si suntem si noi curiosi....
Absente se pun?

kooksee
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Oana Paun
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Wed Dec 24, 2003 6:57 pm
Location: Next to the coffee mug
Contact:

Postby Oana Paun » Mon Feb 16, 2004 8:13 pm

Am facut anul trecut Neuro in Universitar, iar impresiile sunt cat se poate de ambigui. Absente se pun... de catre asistent, asa ca depinde de norocul fiecaruia. Treaba se face tot in functie de asistent :). Am avut norocul sa fac cu dr. Panea, care intre timp s-a mutat insa la Elias. Este interesanta in acest context relativa duritate a examenului practic, care se poate da sau nu cu asistentul propriu.

Cursurile au fost chiar mishto, profesorul Bajenaru este pasionat de Parkinson, dar evitati-o pe d-na (dr) Mandrutza. Examenul este dur de tot (sau cel putin era asa in urma cu un an), intamplandu-se chiar sa pice lume (romani). Treizeci de intrebari, foarte punctate... stii sau nu stii. Aveti grija la cursurile de traumatisme, care sunt predate la chirurgie, ca se da si din ele.

In rest, bafta multa, si succes la manevre, ca-s multe!


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests