Stagiu de practica la SMURD

care ne mananca zilele
Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Stagiu de practica la SMURD

Postby Enemy » Mon Feb 04, 2008 10:55 pm

Pentru toti cei interesati sa mearga in vara asta la SMURD: va rog sa trimiteti un mail cu numele, anul, seria si grupa la adresa:

lsm_smurd@yahoo.com

pana la vacanta.

SMURD 2008 - Tg Mures

Stagiile se desfasoara pe perioada verii intre 01/06 - 30/09, stagiul este de 2 saptamani.
Se vor face grupuri de 15 studenti,
Cazarea este la caminul studentilor medicinisti ( camere cu cate 4 paturi), taxa este de aproximative 100 lei pentru 2 saptamani, la camin este o cantina unde se poate manca (10 lei/persoana meniu/ zi),
Stagiile se desfasoara in felul urmator : -dimineata cursuri
-obligatoriu 1 garda / saptamana pe
ambulanta
-la sfarsitul stagiului se da un examen
practic si unul teoretic (grila)
La sfarsit se elibereaza o diploma si se poate elibera si adeverinta pentru practica de vara!
Inscrierile se fac pana la data de 15/05 si se va plati 50% din taxa de cazare.
De preferat studentii inscrisi sa fie anul III sau mai mari ( pentru a le fi mai usor la cursuri).


Numai Bine!

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby alice18 » Tue Feb 05, 2008 6:34 pm

cei de anul 2 nu se pot inscrie? :(

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby Enemy » Tue Feb 05, 2008 7:02 pm

De preferat studentii inscrisi sa fie anul III sau mai mari ( pentru a le fi mai usor la cursuri).


ma gandesc ca tu daca ai terminat anul 2 ai niste notiuni de baza de anatomie si fiziologie. Acolo cursurile se bazeaza mai ales pe patologie, iar atata timp cat inca nu ai facut... o sa fie cam greu/plictisitor pentru tine...

cum ar fi o tromboliza la un infarct, sau un abdomen acut chirurgical, o radiografie, etc...

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby Riley » Tue Feb 05, 2008 7:13 pm

daca vrei te poti inscrie..eu am fost in anul I (deci intre anul I si II, eram chiar mai mic decat tine),mi-a placut si a fost f finteresant..e mai greu cu medicamentele recunosc si cu chestii de finete, dar nu iti strica nicio experienta din asta...plus k am facut anamneze la greu, injectii si alte manevre mai ales la pacientii care nu erau gravi si veneau pt o consultatie, m-am mai uitat la un pneumotorax pe Rx, CT..oricum dc sunt si colegi mai mari e imposibil sa nu intelegi macar ceva..plus k ceva ceva la EKG tot o sa stii de la fizio..nu este usor, dar dc vrei poti sa mergi, este o experienta benefica din care ai numai de castigat...plus k inveti BLS si ALS (cel putin asa a fost la noi) si tot ramai cu ceva. Spor si succes!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

mamamia

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby mamamia » Tue Feb 05, 2008 7:44 pm

Eu am trimis un mail, cand voi afla perioada??

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby Enemy » Tue Feb 05, 2008 7:53 pm

o sa iti raspunda coord de program la mail.

mamamia

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby mamamia » Tue Feb 05, 2008 7:55 pm

Dar nu mi-am lasat mail-ul, doar numele, seria, grupa :(

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby Enemy » Tue Feb 05, 2008 7:58 pm

pai iti va raspunde pe mailul de pe care i-ai trimis...........doh.

mamamia

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby mamamia » Tue Feb 05, 2008 7:59 pm

chivu wrote:Dar nu mi-am lasat mail-ul, doar numele, seria, grupa :(

doh ... ai dreptate, nu prea am gandit cand am pus intrebarea. Multumesc pt raspuns.

User avatar
groopy
elder
elder
Posts: 537
Joined: Tue Apr 19, 2005 8:18 pm
Contact:

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby groopy » Wed Feb 06, 2008 3:10 pm

si nu ne putem alege perioada?ca doar nu o sa mergem de la 1 iunie .... :?

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby anncush » Wed Feb 06, 2008 7:17 pm

intrebare intrebatoare: tre' sa fii membru lsm oare?
mai exact: este o conditie sa fii membru al lsm sau pot participa si studentii care n-au nicio treaba cu liga? :roll:
Slowly getting less stupid :)

User avatar
nicoletaghe
senior
senior
Posts: 493
Joined: Fri Feb 17, 2006 7:02 pm
Location: Bucuresti

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby nicoletaghe » Wed Feb 06, 2008 7:45 pm

intrebare si io....rezidentii anul 1 se pot inscrie si ei....k mai sunt oameni care in timpul facultatii mai tot timpu' au fost informati f tarziu (sau deloc) si n-au prins niciodata locuri :(
si chiar am vrea sa facem aceste cursuri :help:
si la sfarsit, mamotaaa....

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby Enemy » Wed Feb 06, 2008 11:36 pm

da se poate si rezidentii si cei care nu sunt inscrisi nicaieri

User avatar
nicoletaghe
senior
senior
Posts: 493
Joined: Fri Feb 17, 2006 7:02 pm
Location: Bucuresti

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby nicoletaghe » Wed Feb 06, 2008 11:44 pm

supeeerrrr :allright:
ne vdm dupa ce-mi dau rezi si-l iau bineinteles :mrgreen:
si cu cine tre sa tin legatura...k poate iar scap trenu si nu mai prind locuri cum mi se intampla de vreo 3 ani :( :shock:
si la sfarsit, mamotaaa....

User avatar
groopy
elder
elder
Posts: 537
Joined: Tue Apr 19, 2005 8:18 pm
Contact:

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby groopy » Fri Feb 08, 2008 12:27 am

deci nu mi s-a raspuns la intrebare . pana la urma alegera perioadei sta la mana lsm-ului? ei aleg cine ,cand se duce ?sau se fac liste cu cei prima oara inscrisi ,primii serviti ,si pot sa-si aleaga singuri;)

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby Enemy » Fri Feb 08, 2008 3:15 pm

da, sigur, scrie perioada pe care o vrei in mail.
merge toata lumea nu mai insinuati tot felu de porcarii, cum ca ar alege liga si nush ce alte chestii d'astea

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby Enemy » Thu Feb 28, 2008 2:59 pm

Stimati colegi,

Locurile la Stagiul SMURD Tg Mures s-au terminat. Cei care au trimis deja mail pana la aceasta data vor fi inscrisi si anuntati prin mail (datorita unui numar f mare de solicitari, raspunsul la mail va sosi cu intarziere).

Va multumim si va asteptam la editiile viitoare.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby Chingachgook » Thu Feb 28, 2008 3:35 pm

acuma 100 de ani cand am mers si eu la smurd era unul tot asa enervant, a fost si pe forum- manolo. aere de organizator, frustrat ca nu il bagam in seama cand ne indica ce sarcini avem fiecare.
auzi, s-au terminat locurile. :D
cursurile au loc intr-un amfiteatru deci puteti veni cati vreti, si la garzi, de obicei din ziua 2 lumea mai descopera si alte dixtractii in tg mures si nu va mai fi asa inghesuiala acolo in baraca(sau pe unde mai sunt aia acum)
cu cazarea vb direct la caminele studentesti, evitati intermediarii ca astia au in cap sa le ramana si lor ceva.

in incheiere duceti-va ca e o experienta frumoasa.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
tana
elder
elder
Posts: 2017
Joined: Mon Jun 20, 2005 5:39 pm

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby tana » Thu Feb 28, 2008 5:46 pm

of of, kooksee, de ce nu mi-ai zis asta acum 4 ani, ca tare am suferit ca s-au ocupat toate locurile si n-am mai prins si eu....
I'm not anti-social. I'm just not user friendly

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby alice18 » Mon Apr 07, 2008 1:08 am

pana la urma cand aflam si noi daca am fost admisi la stagiu? cand mergem, cand dam banii etc. daca stie cineva sa posteze pls

User avatar
Rash
senior
senior
Posts: 125
Joined: Sat Mar 25, 2006 11:58 pm
Location: Unde este termopane...termopane!

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby Rash » Sun May 11, 2008 4:18 pm

Dap,chiar asa!S-a facut luna mai!Cand trebuie sa venim sa platim taxa aia si sa aflam lista definitiva?
Primum non nocere!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby Chingachgook » Mon May 12, 2008 12:30 am

ma aveti asa unii dintre voi o predispoztie de fraier....
pt ce sa dati bani?
ce taxa?
cursul nu costa nimic si cazarea se plateste pe loc. oricine va spune alceva incearca sa va prosteasca
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby alice18 » Mon May 12, 2008 1:02 am

si atunci cum aflam cine merge si cine nu? ca parca nu m-as dece pana acolo ca sa ma trezesc ca nu sunt pe nici o lista. :D

User avatar
Rash
senior
senior
Posts: 125
Joined: Sat Mar 25, 2006 11:58 pm
Location: Unde este termopane...termopane!

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby Rash » Mon May 12, 2008 8:11 am

Pe mine nu ma deranjeaza foarte tare...ca eu sunt jumatate din Tg Mures,as avea unde sa stau,dar lista aia ma tot freaca la creieri,vreau sa stiu ca sunt pe ea.
Primum non nocere!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby Chingachgook » Mon May 12, 2008 2:51 pm

nu va plictisiti niciodata, nu?
si daca nu esti pe ea?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby alice18 » Mon May 12, 2008 9:20 pm

de ce ne-am plictisi? nu e normal sa intrebam si sa ne informam? nu pentru asta e forumul asta? si la urma urmei daca cel care a lansat ideea nu e in stare sa duca pana la capat ceva si incurca atatia oameni (cu planuri de vacanta etc) de ce se mai baga aiurea in seama? trebuie sa stim si noi daca mergem, perioada etc. si eu am banuit ca e ceva serios dar acum m-am lamurit.

nu cred ca daca insistam sa ni se raspunda la niste intrebari "avem predispozitie de fraieri". nu cred ca esti in masura sa ne jignesti pt ca ce facem nu da dovada de prostie deloc.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby Chingachgook » Tue May 13, 2008 1:25 am

deci.
da un tel la smurd si intreaba perioadele in care au cursuri (respectiv echipe de studenti venite pe acolo). mai strici un tel pe la adm taberelor ca sa vezi de un loc de dormit si asta e.
normal ca e mult mai fun sa te duci cu unii pe care ii cunosti dar dupa cum vad eu din posturile tale mergeai cu astia de pe imed pe care oricum nu ii stii.
asadar...


cum e? mai incerc?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Rash
senior
senior
Posts: 125
Joined: Sat Mar 25, 2006 11:58 pm
Location: Unde este termopane...termopane!

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby Rash » Tue May 13, 2008 11:59 am

Noroc cu tine ca ne luminezi cararile!Multam!
Primum non nocere!

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby alice18 » Tue May 13, 2008 8:32 pm

[quote="kooksee"]dupa cum vad eu din posturile tale mergeai cu astia de pe imed pe care oricum nu ii stii. [quote]


nu neaparat, eram mai multi colegi si am zis ca sa nu sunam fiecare daca tot se anunta ceva organizat. dar cred ca pana la urma asta o sa facem.

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby Enemy » Thu May 15, 2008 10:19 pm

alice18 wrote: si la urma urmei daca cel care a lansat ideea nu e in stare sa duca pana la capat ceva si incurca atatia oameni (cu planuri de vacanta etc) de ce se mai baga aiurea in seama? trebuie sa stim si noi daca mergem, perioada etc. si eu am banuit ca e ceva serios dar acum m-am lamurit.


Buna,

Referitor la stagiul SMURD cred ca am lamurit mai demult situatia, cand am spus ca nu se mai fac inscrieri. De asemenea am spus ca prioritate au cei de ani mari, in functie de aceasta prioritate se ocupa si locurile. Adica mai explicit: intai anul 5, apoi 4 si ultimii anul 3.

Nu ma ocup personal ce liste deci n-am cum sa iti raspund la intrebari, dar pot sa iti spun ca daca ai trimis mail inainte sa spun ca inscrierile s-au terminat, si inca nu ai primit nici un raspuns se pare ca nu ai fost printre cei care au avut prioritate.

Bineinteles ca este ceva serios, daca te-ai mai interesat deja stii asta.

Pentru restu' care se introduc in vorba aiurea as putea sa le spun ca nu mai e ce era odata, acum sunt mai multi studenti si se mentine un criteriu de selectare, chiar si la fata locului, pentru ca le este si lor imposibil sa bage 50 de studenti intr-o garda.

Stagiul se tine in fiecare an, deci nu ai pierdut practic nimic daca nu mergi anul asta.

Ca alternativa este si SMURD Bucuresti organizat de SSMB tot in vara.

Numai bine,

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby Chingachgook » Fri May 16, 2008 1:39 am

lasand la o parte elucubratia lui enemy de mai sus, eu repet sfatul. mergeti acolo.
fara liste, inscrieri si alte aiureli.
aia de la smurd stiu ca vine cate un grup de studenti si atat. asa era si acum cativa ani, asa a fost si anul trecut, stiu sigur.
nu te trimite nimeni acasa numa ca nu te-ai trecut pe lista la enemy.


ps eu nu contest ideea de putina ordine si organizare. ma enervez numai cand vad tendinte din astea autoritariste din partea unor loseri cu diploma. auzi "tu nu ai indeplinit criteriile.."
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby alice18 » Sat May 17, 2008 12:15 am

nu se introduce nimeni in vorba aiurea. stiu persoane care au fost si in anul 2 acolo si intr-adevar este o prioritate dar de care nu se prea tine cont. ideea e sa fie un grup interesat care sa nu se razgandeasca pe ultima suta de metri si care sa vb clar cu ei. initial am crezut ca cine a lansat "invitatia" stie ce vb, are un cuvant mai greu decat altii ca sa zic asa. se pot face grupuri dupa ani, in mai multe perioade in asa fel incat sa mearga mai toti ca nu sunt atat de multi incat sa nu se gaseasca 2 saptamani din toata vara si pt cei mai mici ca an. totul tine de interes si de abilitatea persoanei organizatoare de negociere.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby Chingachgook » Sat May 17, 2008 1:55 am

alice18 wrote:am crezut ca cine a lansat "invitatia" stie ce vb, are un cuvant mai greu decat altii


:D :D :D
hai ma...vorbim despre enemy aicea.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby Enemy » Sat May 17, 2008 7:21 pm

dupa cum am mai spus mai sus nu ma ocup de organizarea acestui stagiu, deci n-am eu personal nici o lista. Nu va opreste nimeni sa mergeti la tg mures la smurd, dar dupa cum probabil unii stiu se da un examen, se dau niste diplome, si probabil cei care nu sunt inscrisi nu vor putea participa. Nu stiu cu siguranta, de aceea nici nu am spus initial nimic cum ca nu ar trebui sa va duceti.

eu nu stiu ce-i cu inversunarea si frustrarea asta pe tine, kooksee, dar prea comentezi la fiecare actiune a studentilor. Nu stiu, ma intreb si eu, oare n-ai alta treaba?

User avatar
Rash
senior
senior
Posts: 125
Joined: Sat Mar 25, 2006 11:58 pm
Location: Unde este termopane...termopane!

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby Rash » Sat May 17, 2008 11:28 pm

Oricum ai da-o,o lista ar trebui publicata undeva.ca am inteles ca s-au trimis deja la Tg Mures.Si ar mai trebui afisate datele cand se pleaca.Am inteles ca sunt vreo 3 perioade.N-are rost sa va impungeti...ca mie nu-mi foloseste la nimic daca sunteti voi spirituali.Radule,eu zic sa te interesezi un pic luni,la colegii de la liga...si sa ne dai si noua de veste.daca se poate,bineinteles.
Primum non nocere!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby Chingachgook » Mon May 19, 2008 1:31 pm

Enemy wrote:dupa cum am mai spus mai sus nu ma ocup de organizarea acestui stagiu, deci n-am eu personal nici o lista. Nu va opreste nimeni sa mergeti la tg mures la smurd, dar dupa cum probabil unii stiu se da un examen, se dau niste diplome, si probabil cei care nu sunt inscrisi nu vor putea participa. Nu stiu cu siguranta, de aceea nici nu am spus initial nimic cum ca nu ar trebui sa va duceti.

eu nu stiu ce-i cu inversunarea si frustrarea asta pe tine, kooksee, dar prea comentezi la fiecare actiune a studentilor. Nu stiu, ma intreb si eu, oare n-ai alta treaba?




se dau examene - care sunt o gluma
si se dau diplome care nu valoreaza nimic. nici macar sa inlocuiasca hartia de practica de vara.
prietene enemy la smurd te duci sa vezi altceva nu pt hartia cu care te lauzi la famile acasa, sa vaza ce loaza subventioneaza in facultate.
treaba mai am eu, dar efortul trebuie alternat cu distractia,si din acest motiv mai intru pe imed sa te citesc. dar tu nu te lega de amanunte, posteaza in continuare.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby Enemy » Mon May 19, 2008 4:46 pm

n-am de gand sa continui discutia asta in contradicutoriu cu tine, dar se vede ca nu stii nimic din ce se petrece acum pe acolo. Adeverintele date echivaleaza cu practica de vara, iar despre diplome ma refeream la cei care le vor. Bineinteles ca nu te duci pentru acea diploma pe timpul verii acolo cand ai putea face altceva, dar sunt unii care vor acea diploma si aici ar interveni problema celor care nu sunt inscrisi.
Imi pare rau ca ai avut experiente neplacute cu diversi organizatori ale diferitelor actiuni studentesti, dar nu trebuie sa fii de-acum inversunat asa pe toata lumea care organizeaza ceva. Trebuie sa iti reamintesc ceva: orice actiune se face organizata si cineva trebuie sa o organizeze, ca altfel ar iesi un haos total. Cineva care organizeaza trebuie apreciat pentru munca lui, parerea mea.
In fine, nu mi-am propus ca scop sa te fac pe tine sa intelegi cum se desfasoara lucrurile ci doar sa lamuresc lumea care isi pune diverse intrebari.

PS: chiar si atitudinea ta lasa de dorit, deci ar trebui sa fii multumit ca inca ti-am mai rasouns atacurilor tale nefondate

kooksee wrote:hai ma...vorbim despre enemy aicea

kooksee wrote:nu te trimite nimeni acasa numa ca nu te-ai trecut pe lista la enemy

kooksee wrote:acuma 100 de ani cand am mers si eu la smurd era unul tot asa enervant, a fost si pe forum- manolo. aere de organizator, frustrat ca nu il bagam in seama cand ne indica ce sarcini avem fiecare.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby Chingachgook » Mon May 19, 2008 5:24 pm

poate nu reiese dar eu sunt relaxat.
cand vii si postezi tampenii( nu esti pe lista- nu mergi, nu mai sunt locuri, etc)- trebuie sa te astepti si la altfel de raspunsuri.
faptul ca diploma nu echivala practica de vara stiu fix de anul trecut. justificarea era ca nu acopera 3 saptamani de practica medicala asistata, asa cum era stipulat prin regulamentul umf.
motivul pentru care postez e sa mai lamuresc lumea care isi pune intrebari. (si nu sa ma contrazic cu tine, genul de activist lsm/ssmb care m-a enervat dintotdeauna)

in incheiere multumesc ca ai raspuns atacurilor mele nefondate.
pentru restul, duceti-va ma la smurd ca e o experienta frumoasa.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Stagiu de practica la SMURD

Postby Enemy » Wed Jul 02, 2008 1:06 pm

mesaj de la organizatori:

Dragi colegi,



Va anunt ca pe data de 27 iunie 2008 (vineri) a avut loc intalnirea noastra .

Perioadele: 14.07-26.07

28.07-09.08

11.08-23.08

25.08-06.09



ACEAST ESTE LISTA CU STUDENTI CARE O SA MEARGA.

Prenume
Nume

NEBUNOIU
ANA

SCHEANU
CRISTIAN

MARITANU
ANDREI

APOSTU
ANCA DELIA

KOVACEVA
IRENA

BROSARU
LAUTRENTIU

MARCOCI
CATINCA

MATEI
DANIRL

RAU
BIANCA

POPESC
ADRIANA

GRIGORESCU
OANA

VALCOREANU
ANDREI

TARAN
LUDMILA

MALIN
CATRINEL

SANDU
IONUT

PALL
STEFAN

BORELANU
IOAN

TOMA
VICTOR

Parvan
Catalin

Moraru
Oana




GROSU
ROBERT

OPRESCU
ANCA

DISCULTO
MONICA

GAITANU
ANDREI

GINGHIAN
CATALINA

GOSMAN
DANA

LAIU
VLAD

LEXUTAN
DELIA

MOCANU
ANA MARIA

JIDVEANU
MARA

SIMIONESCU
IOANA

DUSCA
ROBERT

HUREZAN
CATALIN

Godoroja
Eugenia

SPINEA
ALINA

Tatiana
Chislea

POPESCU
MIHAELA

MAGERIU
VLAD

GEORGESCU
CRISTIAN

COCARU
ELA ANDRA

CHEAIB
BIANCA

BULESCU
CRISTIAN NICOLAE

NEDELCU
LAURA ELENA

VOIOSU
THEODOR ALEXANDRU

COSTOIU
LUCIA ELENA

MUNTEANU
OCTAVIAN

IOANA
SILVIA IUSTINA VALENTINA

CERBAN
CLAUDIU RAZVAN

GIURCAN
ROXANA

GHIGCA
OLIVIA BEATRICE

MARE
ALEXANDRU

DARABAN
ANA

CIOCA
MIHNEA

VOICULESCU
MIHNEA

BORDEA
RAZVAN

ANDREEA
AVRAM

IRINA
MOISE

BOGDAN
BADESCU

ZOITANU
RALUCA

Zorila
Cristina

Botezatu
Radu

Andrei
Elena

Anghelie
Andrei

Agrapinei
Andreea

Chirea
Monica

Codreanu
Ioana

Costache
Mircea

Dobrogeanu
Dana

Fatu
Raluca

Gatila
Roxana Iuliana

Gica
Maria-Iulia

Grodinschi
Cristina

Icleanu
Andreea

Lebedenco
Mihaela

Marcu
Iuliana

Oana
Sever

Popistasu
Alexandru

Radulescu
Madalina

Rascanu
Aida

Sima
Roxana

IONUT
ALEXANDRU

DEACONESCU
IRINA

LICSANDRU
ELENA

BEBLIUC
ALEXANDRU

CARSTEA
ADELINA

HANDRA
RADU

LUCA
PAULA LARISA

SISIANU
MARIANA

DINU
EUGEN COSMIN

CIUBOTARIU
ALINA

IONESCU
SANZIANA

ANGHEL
MONICA

ANTON
ALEXANDRU

PAUNAS
TEODORA

PAVELESCU
RODICA

POPESCU
ANDREEA

TEODORESCU
ANDREEA

BOGZA
ALEXANDRU

ISPAS
IRINA

SAROV
ROXANA


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests